Nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Kapitanatu Portu Ustka

0
283

W ostatnich dniach zawitała do portu w Ustce nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Urzędu Morskiego w Gdyni – Kontroler 23.

Zastąpi ona dotychczas użytkowaną i wysłużoną Marzenkę (rok budowy: 1977), która zostanie wystawiona na sprzedaż. Nowa jednostka ułatwi wykonywanie zadań pracownikom Kapitanatu Portu Ustka oraz Delegatury w Słupsku, a także niewątpliwie poprawi komfort ich pracy.

 

Kontroler 23 to szybka jednostka, wyprodukowana w firmie Techno Marine Sp. z o.o. z Malborka, w ramach projektu pn. „Wymiana taboru pływającego Urzędu Morskiego w Gdyni”. Działanie to dzięki wparciu funduszy unijnych pozwoliło na wymianę wysłużonego taboru Urzędu. Więcej na temat projektu: https://www.umgdy.gov.pl/?p=12568 

 Chrzest Kontrolera 23 odbył się 25 września b.r. w Gdyni, równolegle z uroczystością podniesienia bandery na statku Zodiak II, w ramach obchodów 100-lecia polskiej administracji morskiej. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, przyszedł wreszcie czas na wejście do służby w Ustce, gdzie odtąd Kontroler 23 będzie miał swoją bazę.

Podstawowe dane techniczne Kontrolera 23:

Długość – 14,6 m

Kadłub – aluminium

Silniki – 2X Caterpillar 478 kW

Prędkość – 30 węzłów

Dzielność morska – do 6°B

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments