Nowy trakt połączył osiedle Kościelniaka z zachodnią plażą

0
374

20131009-BD3_7783Ponad 700 metrów długości ma nowy trakt pieszo-jezdny, którym wczasowicze i mieszkańcy zachodniej Ustki będą mogli przejść z osiedla Kościelniaka na plażę.

W środę oficjalnie oddano trakt do użytku. Inwestycja kosztowała łącznie ponad 520 tysięcy złotych. Całość pokryta została z opłaty uzdrowiskowej uiszczanej przez wczasowiczów wypoczywających w Ustce w sezonie.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego traktu – mówił na otwarciu Jan Olech, burmistrz Ustki – Szczególnie wczasowiczom, którzy uiszczali opłatę uzdrowiskową oraz mieszkańcom, którzy ciągle namawiali nas do inwestycji. Życzę, aby ten trakt służył mieszkańcom, rowerzystom i wczasowiczom, aby jak najdłużej im służył.

Marek Kurowski, naczelnik Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska mówił, że trakt jest wykonany w bardzo trudnym terenie.

– Musieliśmy tak poprowadzić całą drogę, aby nie robić schodów. W niektórych miejscach spadki były duże, ale udało się nam to rozwiązać właśnie bez stopni. W przyszłym roku planowane jest jeszcze oświetlenie traktu. Jego koszt zaplanowano na około 100 tysięcy złotych. Na pewno oświetlenie pojawi się jeszcze przed sezonem letnim.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments