Ograniczone autobusy i brak pociągów do Ustki z powodu koronawirusa

0
264

Spółka POLREGIO od 23 marca zawiesza połączenia kolejowe na trasie Ustka – Słupsk. Powodem są rządowe ograniczenia z powodu koronawirusa

Ograniczenia w przejazdach do Ustki wprowadzili również przewoźnicy autobusowi.

Ograniczone autobusy i brak pociągów do Ustki z powodu koronawirusa - ustka24.info
Ograniczone autobusy i brak pociągów do Ustki z powodu koronawirusa – ustka24.info

Zawieszone połączenia kolejowe do Ustki

Przewozy kolejowe do Ustki wstrzymane są wstępnie do 13 kwietnia 2020 roku.

Ograniczenia związane są przeciwdziałaniem rozwoju choroby koronawirusa COVID-19.

  • Decyzję podjęto w związku z wdrożeniem nadzwyczajnych rządowych rozwiązań mających na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 – czytamy w specjalnym komunikacie spółki POLREGIO –  Przed rozpoczęciem podróży prosimy o każdorazowe sprawdzenie rozkładu jazdy np. poprzez stronę internetową portalpasazera.pl i polregio.pl, a także o śledzenie informacji stacyjnych i wysłuchiwanie komunikatów wygłaszanych przez megafony.

Spółka informuje również, że za odwołane pociągi nie wprowadzono zastępczej komunikacji autobusowej.

Ograniczone połączenia autobusowe do Ustki

Wiadomo, że z powodu koronawirusa swoje połączenia z Ustką ograniczył PKS, Nord Express i Ramzes. W tygodniu autobusy PKS kursują wg niedzielnego rozkładu jazdy a w niedzielę komunikacja PKS została całkowicie zawieszona.

Nord Express na linii nr 500 Słupsk – Ustka będzie funkcjonował jak w niedzielę i święta (będzie dodatkowy odjazd ze Słupska. Start o godzinie 05:30 z przystanku koło dworca PKP i z Ustki start o godzinie 06:12 z przystanku koło SP 1 na ulicy Darłowskiej). W niedzielę komunikacja jest zawieszona całkowicie.

Linia Ramzes od poniedziałku do soboty kursuje według niedzielnego rozkładu jazdy z dodatkowym kursem 5:37 z Ustki. W niedzielę komunikacja nie funkcjonuje.
O zmianach w kursowaniu będziemy informowali na bieżąco.