Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Sztorm na Bałtyku

0
97

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może występować na Pomorzu w nocy z poniedziałku na wtorek.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h. W porywach wiatr może osiągać do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h, z północnego-zachodu i zachodu. Na Bałtyku przewidywany jest sztorm, którego siła może osiągać 10 stopni w skali Beauforta. Ogłoszono drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego.

“Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych” – czytamy w ostrzeżeniu meteorologicznym.

Dodatkowo w związku z prognozowaną sytuacją meteorologiczną, na wybrzeżu wschodnim oraz na Zatoce Gdańskiej, przewiduje się gwałtowne wzrosty poziomów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Zostaw swój komentarz na Facebooku