Pierwsze komitety wyborcze z Ustki zarejestrowane w PKW

0
626

Pierwsze, lokalne komitety wyborcze z Ustki, zarejestrowały się w słupskim oddziale Państwowej Komisji Wyborczej. Termin rejestracji mija 27 sierpnia.

Dodatkowo zarejestrowane są dwa komitety powiatowe, które również będą działać na terenie Ustki oraz dwie ogólnopolskie partie, które w Ustce mają swoje lokalne przedstawicielstwa.

Zarejestrowane komitety wyborcze to Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Graczyka oraz Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorz Koski. Można więc przypuszczać, że zarówno Jacek Graczyk jak i Grzegorz Koski będą chcieli obsadzić swoich ludzi w Radzie Miasta Ustka a sami powalczą o fotel burmistrza Ustki.

Dodatkowo w Słupsku zarejestrowano Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe Powiatu Słupskiego (to z tego komitetu w 2014 roku startował Grzegorz Koski) oraz Komitet Wyborczy Wyborców Samorządność Powiatu Słupskiego.

W Ustce działają również lokalne koła Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości, które prawdopodobnie wystawią swoich kandydatów do Rady Miasta Ustka ( na razie nie wiadomo, czy wystawią również kandydatów na stanowisko burmistrza miasta).

Termin zgłaszania komitetów wyborczych mija w poniedziałek 27 sierpnia. Do 16 września trzeba zgłosić wszystkich kandydatów do rad miast, gmin i powiatu słupskiego.

TUTAJ można sprawdzić aktualną listę komitetów zgłoszonych w powiecie słupskim

Zostaw swój komentarz na Facebooku