Pierwszy komitet wyborczy z Ustki zgłoszony. Jest to KWW Jacka Graczyka

0
329
Na zdjęciu Jacek Graczyk w czasie posiedzenia Rady Powiatu Słupskiego w 2009 roku - ustka24.info
Na zdjęciu Jacek Graczyk w czasie posiedzenia Rady Powiatu Słupskiego w 2009 roku – ustka24.info

Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Graczyka, to pierwszy komitet z Ustki, który zarejestrował formalnie swoją działalność w słupskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego. Pełnomocnikiem komitetu jest obecny radny miejski Krzysztof Błądkowski.

[ads1]
Na razie nie wiadomo, kto wchodzi w skład komitetu, choć jak udało się nam nieoficjalnie ustalić wymieniani są w nim obecni radni miejscy: Waldemar Sypiański, Bogumił Szomborg i Włodzimierz Siudek. Wiadomo, że w komitecie jest również radna powiatowa Barbara Podruczna. Ich kandydatem na burmistrza ma być właśnie Jacek Graczyk, który kierował już miastem w latach 2002-2006. Później był jeszcze radnym powiatu słupskiego.

Ciekawe jest to, że część wymienionych wyżej osób wcześniej należała do usteckiego koła Platformy Obywatelskiej. Jak udało się nam ustalić PO tworzy obecnie własny komitet. Możliwe, że wystawi również swojego kandydata na burmistrza.

Warto również dodać, że Jacek Graczyk nie wystartował w wyborach samorządowych w 2006 roku z powodu błędu formalnego popełnionego przy składaniu w biurze wyborczym list kandydatów do Rady Miasta w Ustce. Wtedy listy złożono ostatniego dnia i nie było już możliwości ich zmiany. Może właśnie dlatego teraz komitet został zgłoszony tak szybko.

Zgodnie z decyzją premiera wybory samorządowe zaplanowane są na dzień 16 listopada. Wybierać będziemy burmistrza oraz 15 radnych miejskich i 3 powiatowych.

Komitety wyborcze mają czas do 8 września na zgłoszenie swoich komitetów w Krajowym Biurze Wyborczym. Listy kandydatów trzeba zgłosić do 7 października.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments