Piłkarze Jantara Ustka nie poddają się i ćwiczą zdalnie

0
332

Pomimo zawieszenia rozgrywek oraz zajęć treningowych w tradycyjnej formie klub MKS Jantar nieprzerwanie prowadzi prace szkoleniowe adresowane do dzieci i młodzieży.

Począwszy od 12 marca 2020r., czyli od daty zawieszenia zajęć szkolnych i sportowych w tradycyjnej formie, my jako klub nie mieliśmy ani jednego tygodnia przestoju. Poniżej to, co robimy w dobie tak zwanej kwarantanny.

Piłkarze Jantara Ustka nie poddają się i ćwiczą zdalnie - ustka24.info
Piłkarze Jantara Ustka nie poddają się i ćwiczą zdalnie – ustka24.info

->> Biuro przy ul. Legionów 2A wciąż funkcjonuje na zasadzie codziennych dyżurów, utrzymując kontakt z Pomorskim ZPN oraz PZPN, a także koordynując zdalną pracę trenerów.

->> Trenerzy MKS Jantar Ustka bez przerwy opracowują konspekty zajęć treningowych, a także przygotowują ćwiczenia do samodzielnego wykonania przez zawodników w ich domach pod okiem rodziców (dzieci do rocznika 2008 włącznie) oraz samodzielnie (młodzież z roczników 2007 do 2003).

->> Zajęcia zdalne odbywają się przez 4 dni w tygodniu od poniedziałku do czwartku, w piątki przesyłane są do zawodników treści teoretyczne o tematyce taktycznej oraz elementy treningu mentalnego.

->> Dla naszych drużyn utworzyliśmy grupy za pośrednictwem Facebooka, na których zawodnicy rozliczają się ze swoich zajęć domowych, a trenerzy pod filmami oceniają prawidłowość wykonania ćwiczeń.

->> Trenerzy dokonują oceny zawodników, opisując wyniki ich treningów w dzienniku elektronicznym w systemie BM Sport.

Kiedy trudne czasy będą już za nami, wrócimy silniejsi.