Planujesz wyjazd do USA? Przygotuj swój portfel na dolara

0
586
Planujesz wyjazd do USA? Przygotuj swój portfel na dolara-

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych powinien być poprzedzony nie tylko zarezerwowaniem komfortowego hotelu czy zakupem biletów lotniczych – bardzo ważna jest również wymiana złotówek na dolary. Wybierasz się w podróż za ocean i chcesz mieć pewność, że nie stracisz na wymianie waluty? Sprawdź, gdzie najbardziej opłaca się przeprowadzać transakcje.

Ile możemy zaoszczędzić na zakupach w USA

Zakupy w USA kojarzą się z niskimi cenami oraz szałem wyprzedaży (np. w czasie słynnego Czarnego Piątku). I rzeczywiście – w Stanach Zjednoczonych można trafić na outlety oraz sklepy oferujące odzież, obuwie, kosmetyki, czy perfumy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W USA opłaca się również kupować sprzęt elektroniczny, np. iPhone’y, odtwarzacze stereo, laptopy, telewizory, czy konsole do gier. Przykładowo, za laptop MacBook Air marki Apple możemy zapłacić nawet 1000 zł mniej niż w Polsce. Żeby jednak móc skorzystać z niskich cen, trzeba najpierw wymienić rodzimą walutę na USD. Obecnie klienci chcący kupić dolary mogą wybierać pomiędzy ofertą kantorów stacjonarnych, banków oraz serwisów internetowych, o których szczegółowe informacje znajdziesz na stronie http://gle24.pl/pl/12_biznes/5245_najlepsze_rozwiazania_dla_osob_czesto_wymieniajacych_walute.html. Z roku na rok zmniejsza się jednak liczba osób wymieniających waluty w tradycyjnych punktach? Dlaczego tak się dzieje?

Garść statystyk

Doskonale obrazują to statystyki przedstawiające średnią wysokość spreadów w kantorach i bankach na koniec III kwartału 2016 roku. Jak wynika z danych, najwyższe opłaty narzucały na USD banki – aż 6,89%. Zdecydowanie mniej stacjonarne kantory – przeciętny spread wynosił tutaj 2,05%. Najbardziej atrakcyjną ofertę zapewniały jednak kantory internetowe – z danych wynika, że oferowały spread w wysokości jedynie 0,56%. Statystyki te znajdują potwierdzenie w decyzjach wielu konsumentów – obecnie liczne grupy klientów, którzy dawniej korzystali jedynie z usług banków lub kantorów stacjonarnych, dzisiaj wybierają e-kantory. Jednostki internetowe kuszą nie tylko niskimi kosztami, ale także wygodą. Chcesz dowiedzieć się więcej? Już teraz odwiedź serwis, w którym możesz sprawdzić kurs usd – kantoronline.pl.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o