Pociąg „Słoneczny” wraca do Ustki

0
280

Spółka Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. planuje przywrócić wakacyjne połączenie Ustki z Warszawą. Pociąg „Słoneczny” ma przyjechać do Ustki 25 czerwca!

To połączenie kolejowe cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem turystów, ale było również dogodną alternatywą komunikacyjną dla mieszkańców Ustki. Pociąg zatrzyma się w pięciu miastach na Mazowszu: Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku, Ciechanowie i Mławie, w dwóch w województwie warmińsko-mazurskim: Działdowie i Iławie, a także w miastach województwa pomorskiego: Prabutach, Malborku, Tczewie, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku, Słupsku i zakończy swą trasę nad samym morzem – w Ustce. Tym samym „Słoneczny” pierwszy raz odwiedzi ustecki Transportowy Węzeł Integracyjny im. Jacka Graczyka.
Podróż z Warszawy do Ustki trwa 5,5 godziny. Pociąg składa się z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami.
W tej chwili ze stacji głównej Ustka kursuje 13 pociągów regionalnych do Słupska. Jeśli chodzi o połączenia dalekobieżne kursują pociągi do Bielska – Białej (odjazd godz. 9.25) i Przemyśla (odjazd 17.41). Podczas majówki, w dniach (30.04-3.05) będzie też pociąg do Katowic. Obecny rozkład obowiązuje do 11 czerwca br.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments