Podwyżka opłat za wodę i ścieki była nieuzasadniona – komentarz radnego Bogumiła Szomborga

0
146

szomborg bogumilO komentarz w sprawie odrzuconej podwyżki opłat za wodę i ścieki w Ustce poprosiliśmy Bogumiła Szomborga, miejskiego radnego, inicjatora uchwały o odrzuceniu podwyżek.

– Jestem bardzo zadowolony z decyzji wojewody – mówi Bogumił Szomborg – Czytałem już uzasadnienie, jakie trafiło do rady miasta i cieszę się, że podjęta została taka decyzja. Ta podwyżka, w takim zakresie była po prostu nieuzasadniona. Nie mówię, że nie powinno być wcale podwyżek, bo są wyższe koszty. Nie mogło się to jednak odbyć bez uzasadnienia.
Wiem, że spółka w najbliższym czasie przygotuje nowy wniosek o podwyżki opłat. Na pewno będziemy się temu dokładnie przyglądali. Będziemy chcieli cały komplet dokumentów i uzasadnień.
Na pewno będziemy chcieli wiedzieć, jak podwyżka w poszczególnych segmentach wpłynie na mieszkańców Ustki. Dodatkowo będziemy chcieli poznać, na co pieniądze z tej podwyżki zostaną przeznaczone.
W poprzedniej uchwale wyszło, że potrzeby spółki wzrosły tylko o 4 procent, a podwyżkę planowano na poziomie 12 procent, bez podania przyczyn. Na takie rozwiązania na pewno się nie zgodzimy.

Przeczytaj cały tekst o odrzuceniu uchwały w sprawie podwyżki opłat za wodę i ścieki w Ustce

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments