Policjanci kontrolowali sklepy w Ustce w związku COVID-19

0
364

W minioną sobotę policjanci prowadzili działania w nadmorskich miejscowościach, gdzie sprawdzali stosowanie ograniczeń związanych COVID-19.

Od początku pandemii koronawirusa funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą różnego rodzaju działania, które mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19.

Policjanci regularnie prowadzą rozmowy z osobami, które nie stosują się do obowiązujących przepisów, podczas których informują o istocie zakrywania ust i nosa, a także zachowywania odpowiedniego dystansu społecznego. W minioną sobotę mundurowi zwracali uwagę nie tylko pasażerom autobusów i klientom sklepów, ale patrolowali również pas nadmorski.

Podczas działań prowadzonych w Ustce i Rowach funkcjonariusze podjęli blisko 20 interwencji, 6 osób pouczyli, a 2 ukarali mandatami karnymi. W trakcie interwencji mundurowi powtarzali o konsekwencjach nie tylko prawnych, a przede wszystkim zdrowotnych.

Zwracali uwagę na aspekt odpowiedzialności za osoby, z którymi przebywamy i za te, obok których przechodzimy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia.

Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.

Kolejne tego typu działania policjanci zorganizują w najbliższy wtorek.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments