Policjant ze Szkoły Policji w Słupsku uratował życie ustczance

0
720
Policjant ze Szkoły Policji w Słupsku uratował życie ustczance - ustka24.info

„Pomagać i chronić” – ta policyjna dewiza czasami ma konkretną formę. Przekonała się o ustczanka, której życie uratował policjant ze Szkoły Policji w Słupsku.

Adepci policyjnego rzemiosła przez opuszczeniem murów Szkoły realizują w terenie (w ramach praktyk) swoje pierwsze służby, jeszcze pod okiem starszych służbą kolegów. W ramach zleconych przez dyżurnych jednostek działań podejmują także interwencje.

Podczas trwających właśnie praktyk, patrol ze słuchaczami został skierowany do jednego z usteckich mieszkań, gdzie ze wstępnych informacji doszło do zranienia nożem kobiety.
Po przybyciu pod wskazany adres policjanci zastali w mieszkaniu sprawcę zdarzenia i ranną kobietę. Policjanci obezwładnili agresora, a jeden z nich post. Maciej Formela przystąpił do udzielania pomocy kobiecie, która otrzymała uderzenia nożem w twarz i klatkę piersiową.

Obrażenia i upływ krwi wywołały u poszkodowanej pierwsze objawy wstrząsu hipowolemicznego. Post. Maciej Formela wykonał z dostępnych materiałów specjalistyczny opatrunek tamujący upływ krwi i jednocześnie blokujący dostawanie się poprzez ranę dodatkowego powietrza do płuc (tzw. opatrunek RCS), a także zatamował krwawienie z rany na twarzy.

Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego stan poszkodowanej oceniono jako wprost zagrażający życiu. W ocenie członków zespołu zaopatrzenie ran wykonane przez policjanta uchroniło kobietę przed śmiercią.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o