Policyjne kontrole na drogach powiatu w ramach akcji „Prędkość”

0
129

Od piątku do niedzieli pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach.

Dodatkowo policjanci będą chcieli uświadomić kierującym jakie konsekwencje niesie za sobą przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na sposób przewożenia dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze słupscy policjanci wydziału ruchu drogowego wspólnie z kolegami z całego województwa pomorskiego będą realizowali działania kontrolne „Trzeźwość i Prędkość”, „Bezpieczny Pieszy” i „Bezpieczny Rowerzysta”.

Dodatkowo wszyscy pomorscy policjanci rozpoczęli kolejne działania pod nazwą „Prędkość”. Ich celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, brawurą jazdy kierujących pojazdami oraz wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących.

Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią przepisów. Podczas działań funkcjonariusze drogówki rozmawiając z kontrolowanymi kierowcami uświadamiają ich na zagrożenia i konsekwencje wynikające z przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Bardzo szczegółowo sprawdzają również sposób przewożenia dzieci.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz wykonywanie ryzykownych, stwarzających zagrożenie manewrów, są najczęstszymi „grzechami” kierujących, które prowadzą to tragicznych w skutkach zdarzeń.

Podczas działań „Prędkość” pomorscy policjanci wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejetrator.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments