Pomóż Pawłowi. W Ustce trwa Dzień Dawcy Szpiku - ustka24.info
Pomóż Pawłowi. W Ustce trwa Dzień Dawcy Szpiku - ustka24.info
Pomóż Pawłowi. W Ustce trwa Dzień Dawcy Szpiku - ustka24.info
Pomóż Pawłowi. W Ustce trwa Dzień Dawcy Szpiku – ustka24.info

12 lutego w Ustce odbywa się Dzień Dawcy Szpiku. Rejestracja potencjalnych dawców w usteckim Domu Kultury, w godz. 10.00-16.00.

[ads1]
„Podaruj szansę na życie, wesprzyj chorych na nowotwory krwi.” – apeluje 27-letni Paweł Segeń z Ustki, który choruje na przewlekłą białaczkę mielomonocytową.  Choroba u Pana Pawła została zdiagnozowana we wrześniu 2016 roku. Tuż po swoim ślubie usłyszał wiadomość, która przeraziła zarówno jego jak i najbliższą rodzinę, a zwłaszcza ukochaną żonę Katarzynę, z którą wspólnie wychowuje 6-o miesięczną córeczkę Julię. Jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Każda zarejestrowana osoba, to szansa na nowe życie dla pacjentów, którzy cierpią na nowotwory krwi.
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 29 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla wszystkich potrzebujących przeszczepienia szpiku pacjentów Fundacja DKMS przy wsparcia rodziny i przyjaciół Pawła oraz Stowarzyszenia Muszkieterowie Szpiku organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.
Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się równocześnie w 5 lokalizacjach:
Data:                           12 lutego 2017 r.
Godziny:                   10:00 – 16:00
 
  1. Dom Kultury w Ustce, ul. Kosynierów 19, Ustka
  2. Świetlica Wiejska w Reblinie, ul. Długa 16C, Reblino
  3. Gminne Centrum Kultury i Promocji, ul. Wodna 20, Kobylnica
  4. Galeria Słupsk, ul. Tuwima 32-33,  Słupsk
  5. E. Leclerc, ul. Szczecińska 36k, Słupsk
 
Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
Czy wiesz, że Twój 1% pomoże nam zarejestrować kolejnych potencjalnych dawców szpiku?
Rejestracja dla dawców jest bezpłatna, ale jej koszt to 180 zł, które Fundacja DKMS pokrywa dzięki wsparciu osób prywatnych lub firm. Ty również możesz dołożyć do tego przysłowiowa cegiełkę. Przekaż 1% swojego podatku na naszą działalność. Wpisz w swój formularz PIT nasz numer KRS: 0000318602 lub wypełnij go za pomocą programu dostępnego na naszej stronie: www.dkms.pl/pl/1procent.
Każda, nawet najmniejsze wsparcie finansowe pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Wiedząc, że rejestracja w bazie jest bezpłatna, będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 15 1240 6292 1111 0010 6197 7669. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.
Fundacja DKMS to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 1 038 000 (grudzień 2016) potencjalnych dawców szpiku, a już 3 741 (grudzień 2016) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.
Informacja prasowa: Fundacja DKMS