Porównywarka OC sposobem na oszczędność?

0
63
Porównywarka OC sposobem na oszczędność? - ustka24.info
Porównywarka OC sposobem na oszczędność? – ustka24.info

Czy należysz do ogromnej grupy (ponad 60%) kierowców, którzy przepłacają za OC? Jeśli przed wykupieniem polisy nie porównujesz dostępnych ofert, zapewne tak. Kilkaset zł nie chodzi piechotą – wystarczy się po nie schylić, porównując ubezpieczenie OC w różnych towarzystwach i wybierając najtańsze. Sprawdź, dlaczego porównanie to podstawa taniej polisy dla kierowców i jak je sprawnie przeprowadzić.

[ads1]

Porównuj – nie przepłacaj

Jeżeli dany produkt się niczym nie różni, jego ceny są podobne. Rzeczywiście, takie myślenie wydaje się w pełni poprawne, bo przecież skoro nie widać różnicy jakościowej ani ilościowej, to także cenowa nie powinna być odczuwalna. O ile w większości branż to prawidło się sprawdza, o tyle w przypadku ubezpieczeń OC dla kierowców – nie. Polisa od odpowiedzialności cywilnej posiada bowiem identyczne warunki w każdym towarzystwie, w związku z czym walka konkurencyjna opiera się wyłącznie o cenę.

Czy to AXA, PZU, Warta, Link4, czy jakiekolwiek inne towarzystwo ubezpieczeniowe, warunki polisy OC pozostają niezmienne, co potwierdzają wyliczenia przeprowadzone przez kalkulator ubezpieczeń OC i AC. Ile byś zapłacił za obowiązkową polisę, dostajesz ten sam produkt. Tymczasem różnice w cenie mogą być kolosalne – w jednym towarzystwie możesz zapłacić nawet 2 razy więcej niż w innym! Właśnie z tego powodu porównanie oferowanych w danym momencie polis odgrywa tak istotną rolę – bez niego trudno znaleźć najtańszą ofertę, a zatem łatwo przepłacić.

Porównanie w praktyce

Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt towarzystw ubezpieczeniowych – sprawdzenie oferty każdego z nich zajęłoby wiele godzin, dlatego mija się z celem. Jak wobec tego szybko i sprawnie porównać polisy proponowane przez wiele firm? Są dwie metody – tradycyjna wizyta u agenta lub skorzystanie z dobrodziejstw Internetu.

Wykonanie kalkulacji u agenta wymaga poświęcenia czasu – w końcu jakoś trzeba dojść lub dojechać do jego biura. W zamian otrzymuje się wsparcie ze strony fachowca w branży ubezpieczeń, któremu można zadać pytania w razie jakichkolwiek wątpliwości. Nie wychodząc z domu i poświęcając zaledwie kilkanaście minut na wypełnienie internetowego formularza, można natomiast porównać polisy w specjalnym kalkulatorze ubezpieczeniowym online. Prześledźmy, jak on działa.

Jako przykład posłuży porównywarka ubezpieczenia OC kalkulator-oc-ac.auto.pl, która funkcjonuje na podobnych zasadach jak wszystkie tego typu strony. Żeby za jej pośrednictwem obliczyć składkę dla kilku lub kilkunastu towarzystw, należy uzupełnić specjalny formularz z pytaniami dotyczącymi właściciela i pojazdu. Następnie pojawia się ranking z wyliczeniem składki dla wielu firm, dlatego znalezienie najtańszej oferty jest bardzo łatwe. Jeśli nie chcesz marnować czasu na wizytę u agenta i nie boisz się zakupów przez Internet, nabycie ubezpieczenia OC online może być Twoją szansą na szybką i tanią polisę.