Powstał „Trójkąt Promocyjny Ustka – Darłowo – Dolina Charlotty”.

0
485

Trójkąt Promocyjny Ustka, Darłowo, Dolina Charlotty fot. H. BierndgarskiJest nowy pomysł na promocję naszego regionu. Ustka, Darłowo i Dolina Charlotty właśnie łączą siły promocyjne, aby wspólnie zachęcić turystów do wypoczynku na Środkowym Wybrzeżu. Tak zwany Trójkąt Promocyjny już się zawiązał. Pierwsze spotkanie burmistrzów Darłowa i Ustki oraz przedstawiciela Doliny Charlotty odbyło się pod koniec ubiegłego tygodnia. W najbliższym czasie przedstawiciele wydziałów promocji nadmorskich samorządów zaczną planować szczegóły współpracy.

– Jesteśmy samorządami na krańcach naszych województw – pomorskiego i zachodniopomorskiego – wyjaśnia Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa. – To region trochę zapomniany. Dlatego uznaliśmy, że jedynym sposobem na promocję i przyciąganie turystów będą wspólne działania i zjednoczenie sił.

Zarówno Jan Olech, burmistrz Ustki, Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa oraz Mirosław Wawrowski, menadżer Doliny Charlotty doszli do jednego wniosku – turyści nie przyjeżdżają już na stacjonarny wypoczynek w jednym miejscu. Są mobilni i chcą zobaczyć jak najwięcej atrakcji w mieście, w którym wypoczywają, a także w okolicy. Inicjatorzy pomysłu wiedzą również, że nadmorskie miasta odwiedzają różni turyści i nie będzie problemów z konkurencją.
W przyszłym roku planowane są tak zwane regiobusy – autobusy, które będą kursować pomiędzy Darłowem, Ustką i Doliną Charlotty. Mają zachęcać wczasowiczów do zwiedzania atrakcji turystycznych w regionie. Natomiast w sezonie letnim samorządy Słupska i Ustki będą wspólnie informować się o letnich imprezach.
– Chcemy, aby na promenadzie w Ustce i Darłówku pojawiły się tablice informacyjne, gdzie będą pojawiały się zaproszenia do najważniejszych imprez organizowanych w obu miastach – wyjaśnia Jacek Cegła, naczelnik wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Ustce – Będą tam również zaproszenia na imprezy organizowane w Dolinie Charlotty. Przy okazji będziemy już tak planować imprezy, aby ich terminy się nie nakładały.
W sezonie planowane są również regaty żeglarskie na trasie Darłowo – Ustka. Wiadomo, że samorządowcy i mieszkańcy Ustki dostaną zaproszenie na Dni Darłowa, które planowane są w czerwcu.
– Możliwe, że jeden z tych dni będzie właśnie poświęcony Ustce. Przy okazji chcemy, aby nasze drużyny piłkarskie rozegrały wspólny mecz. Planowany jest również mecz VIP – dodaje Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.
Podobne działania planowane są również w czasie Święta Ustki.
Samorządy i Dolina Charlotty chcą się również wspólnie promować na targach turystycznych.
– Planujemy wspólne stoisko na Międzynarodowych targach Turystycznych w Berlinie. Możliwe, że pojedziemy również razem do Hamburga – dodaje Cegła.
Szykowana jest również wspólna kampania promocyjna w ogólnopolskich mediach, która ma zachęcić do wypoczynku nad morzem właśnie w Ustce i Darłowie. Przy okazji promowane będą atrakcje turystyczne z tego regionu.
Dolina Charlotty już teraz planuje w 2014 roku dwie duże imprezy. Jedną z nich ma być organizowany pod koniec maja Zlot Motocyklów. Natomiast pod koniec czerwca planowany jest Europejski Zlot Barbecue – odmiany grillowania. Szacuje się, że na imprezę zjedzie ponad 60 tysięcy osób.
– Już teraz mogę podziękować samorządowcom z Ustki i Darłowa za pomoc i wspólną promocję. Zapewniam, że na tych imprezach skorzysta nie tylko Dolina Charlotty, ale również Ustka i Darłowo. – mówi Mirosław Wawrowski z Doliny Charlotty.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments