Pożar mieszkania socjalnego przy ulicy Grunwaldzkiej w Ustce – FOTO

0
571

Silny wybuch gazu i zniszczone doszczętnie mieszkanie. We wtorek wieczorem paliło się mieszkanie socjalne w Ustce.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20 w budynku socjalnym przy ulicy Grunwaldzkiej w Ustce. W akcji brały udział aż cztery zastępy straży pożarnej. Dla bezpieczeństwa ewakuowano kilkanaście osób, które do własnych mieszkań wróciły dopiero po godzinie. Wszystko dlatego, że w jednym z lokali mieszkalnych mężczyzna zasnął z papierosem w ręku. Wcześniej na niewielkiej butli turystycznej zostawił włączony gaz. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

  • Prawdopodobnie przeciąg zgasił płomień w palniku i w momencie, kiedy stężenie gazu zrobiło się za duże, od niedopałka papierosa doszło do wybuchu – mówił nam jeden ze strażaków, który brał udział w akcji – mężczyzna wyszedł z pomieszczenia o własnych siłach. Niestety mieszkanie nie nadaje się do użytku.

Pozostałe rodziny wyprowadzili usteccy strażnicy miejscy, którzy na szczęście byli w okolicy i widzieli ogień wydobywający się z okna mieszkania. Mężczyzna, który przebywał w mieszkaniu nie został poszkodowany. Oszołomiony został zabrany przez pogotowie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mógł być pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o