Pożar mieszkania socjalnego przy ulicy Grunwaldzkiej w Ustce – FOTO

0
647

Silny wybuch gazu i zniszczone doszczętnie mieszkanie. We wtorek wieczorem paliło się mieszkanie socjalne w Ustce.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20 w budynku socjalnym przy ulicy Grunwaldzkiej w Ustce. W akcji brały udział aż cztery zastępy straży pożarnej. Dla bezpieczeństwa ewakuowano kilkanaście osób, które do własnych mieszkań wróciły dopiero po godzinie. Wszystko dlatego, że w jednym z lokali mieszkalnych mężczyzna zasnął z papierosem w ręku. Wcześniej na niewielkiej butli turystycznej zostawił włączony gaz. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

  • Prawdopodobnie przeciąg zgasił płomień w palniku i w momencie, kiedy stężenie gazu zrobiło się za duże, od niedopałka papierosa doszło do wybuchu – mówił nam jeden ze strażaków, który brał udział w akcji – mężczyzna wyszedł z pomieszczenia o własnych siłach. Niestety mieszkanie nie nadaje się do użytku.

Pozostałe rodziny wyprowadzili usteccy strażnicy miejscy, którzy na szczęście byli w okolicy i widzieli ogień wydobywający się z okna mieszkania. Mężczyzna, który przebywał w mieszkaniu nie został poszkodowany. Oszołomiony został zabrany przez pogotowie. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mógł być pod wpływem alkoholu.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments