Prawidłowa pielęgnacja twarzy w 3 krokach

0
103

Wydawać by się mogło, że codzienna pielęgnacja twarzy nie jest niczym skomplikowanym i każda z nas robi to prawidłowo. Jednak czy na pewno? Przedstawiamy 3 kroki prawidłowej pielęgnacji twarzy i podpowiadamy, na co jeszcze zwrócić uwagę. Zapoznaj się z nimi i sprawdź, czy żadnego z nich nie brakuje w twoich rytuałach.

Cera trądzikowa – kosmetyki czy zabiegi kosmetyczne na trądzik?

Na rynku kosmetycznym co chwila pojawiają się nowe, coraz bardziej innowacyjne produkty, pod którymi uginają się półki w drogeriach i aptekach. Każdy z nich reklamowany jest jako lepszy, działający szybciej, wykorzystujący więcej naturalnych składników, polecany osobom zmagającym się z przesuszoną skórą lub z trądzikiem. Wierząc reklamom, niezależnie od naszych problemów, ich rozwiązaniem powinny być kosmetyki polecane w telewizji, internecie czy social mediach, a my już po pierwszym zastosowaniu powinniśmy zauważyć poprawę.

Prawidłowa pielęgnacja twarzy w 3 krokach - ustka24.info
Prawidłowa pielęgnacja twarzy w 3 krokach – ustka24.info

Jeśli zmagamy się z poważniejszymi, nawracającymi dolegliwościami skórnymi, czasem lepszą drogą niż ta kosmetyczna jest wizyta w gabinecie kosmetycznym. Zabiegi na trądzik oferowane przez profesjonalistów to najszybszy sposób na pozbycie się problemu raz na zawsze. W Instytucie Beauty Derm specjaliści dopasują zabiegi kosmetyczne na trądzik do naszej cery i stopnia zaawansowania dolegliwości. Z gamą ich usług zapoznamy się na stronie: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-przeciwtradzikowe.

Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku

Podstawowa pielęgnacja twarzy, wykonywana rano i wieczorem, składa się z trzech prostych kroków:

  1. Oczyszczanie, czyli demakijaż i mycie twarzy. Po całym dniu w pracy nasza twarz nosi na sobie nie tylko makijaż, który nałożyłyśmy rano, ale też sebum, kurz, pył i zanieczyszczenia z powietrza, dlatego pierwszą częścią tego kroku jest zmycie makijażu przy pomocy wacika nasączonego płynem micelarnym lub olejkiem. Nawet jeśli po zmyciu zostaną resztki podkładu albo tłusta warstwa po olejku, po umyciu twarzy wszystko zostanie usunięte. Używamy do tego pianki, emulsji lub żelu dostosowanego do naszego typu cery.
  2. Tonizacja – krok, o którym bardzo często zapominamy. Najważniejszym zadaniem tonika jest oczyszczenie porów, ale oprócz tego, przywraca on prawidłowe (kwaśne) pH skórze. Po umyciu twarzy, jej pH jest zaburzone, dlatego tak istotna jest jego zmiana – właśnie za pomocą wacika nasączonego tonikiem. Wybierając tonik, zwróć uwagę na to, by w jego składzie nie było alkoholu – szczególnie gdy masz przesuszoną skórę.
  3. Nawilżanie – ostatni krok, równie często pomijany co tonizacja. Wydaje się nam, że używając kremu BB, CC lub zwykłego podkładu, uprzednie stosowanie kremu nawilżającego nie ma sensu. Jednak to właśnie on uzupełnia wodę i zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami. Rano poleca się stosowanie kremu z filtrem UV, lżejszego i chroniącego przed działaniem promieni słonecznych, natomiast wieczorem można nałożyć grubszą warstwę kosmetyku nawilżającego, dostosowanego do naszego wieku i typu cery.

Dodatkowa pielęgnacja

Oprócz wyżej wymienionych trzech kroków codziennej pielęgnacji, raz lub dwa razy w tygodniu, dobrze jest dodać do swoich wieczornych rytuałów jeszcze dwa punkty: peeling i maseczkę. Złuszczanie martwego naskórka i głębokie oczyszczanie porów pomoże utrzymać skórę w dobrej kondycji, zarówno jeśli chodzi o jej zanieczyszczenia i spowodowane nimi wypryski, jak i o zmarszczki. Peeling powinien odbywać się przed tonizacją, na oczyszczoną wcześniej twarz. Maseczka ma służyć odżywieniu i rozświetleniu. Nakłada się ją na czystą i stonizowaną skórę i pozostawia na czas wyznaczony na opakowaniu. Zamiast maseczki można używać również serum czy esencji – szczególnie popularnych wśród Azjatek. Dobrze jest wybrać taki kosmetyk, który w swoim składzie ma dużo witamin. Warto również wybrać taki, który działa odżywczo, uzupełniając lipidy w uszkodzonym naskórku.

Pielęgnacja twarzy to podstawa do młodego i świeżego wyglądu. Dzięki trzem podstawowym oraz dwóm dodatkowym krokom, stanie się prosta i przyjemna dla każdej kobiety.

Zostaw swój komentarz na Facebooku