Przeprowadzka – idealny czas na pozbycie się nieużywanych rzeczy!

0
98

Planujesz przeprowadzkę do innego miasta albo za granicę? W takim przypadku to doskonały czas, aby pozbyć się wszystkich niepotrzebnych i nieużywanych rzeczy. Poczujesz się lżej, a przeprowadzka będzie prostsza!

Przeprowadzenie się do innego miasta lub kraju to zwykle poważny problem z przenosinami naszego mienia. Nierzadko okazuje się wtedy, jak dużo rzeczy udało nam się zgromadzić. Zwykle nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wtedy, gdy zaczynamy opróżniać kolejne szafki i półki, mienia jest coraz więcej i więcej.

Wśród tych właśnie rzeczy na pewno znajdziemy też takie, które nie są nam tak naprawdę potrzebne i wiemy, że nie będziemy ich używali. Są też takie, które uznawaliśmy za przydatne, ale w rzeczywistości nigdy z nich nie korzystaliśmy. Nie warto zabierać ich ze sobą do nowego lokum – zabiorą tylko miejsce.

Wielkie sprzątanie przed przeprowadzką

Przeniesienie się do nowego lokum może być wobec tego doskonałą okazją, aby wykonać generalne porządki wraz z przeglądem naszego całego mienia. Wtedy możemy po prostu pozbyć się tego, czego już nie potrzebujemy. Jak się do tego zabrać?

Najlepiej za wielkie sprzątanie wziąć się nie na kilka dni przed przeprowadzką, ale na kilka tygodni przed. Powinniśmy wtedy przejrzeć zawartość szafek i podzielić rzeczy, które w nich znajdziemy, na te, które będą nam potrzebne, i na te, które nie będą nam potrzebne. Na pewno wybierzemy też wiele rzeczy, z którymi nie wiemy, co zrobić. Wtedy warto odłożyć je na jeszcze jedną kupkę. Te rzeczy przejrzyjmy jeszcze raz po jakimś czasie.

Rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą do nowego lokum, powinny być pożyteczne lub piękne. Nie zabierajmy ze sobą ubrań, które już na nas nie pasują lub nie chodziliśmy w nich od kilku lat. Nie pakujmy książek, których już nie przeczytajmy. Rozstańmy się ze starymi ręcznikami i pościelą, która nie wygląda już dobrze, a także z kosmetykami, które nam nie służą, ale żal je było wyrzucić.

Im więcej rzeczy odrzucimy, tym mniej miejsca będziemy potrzebowali do przewiezienia reszty, co przełoży się na czas oraz na koszty przeprowadzki. Warto więc potraktować ją jako okazję do pożegnania się z tymi przedmiotami, które nie będą nam potrzebne, których chcemy pozbyć się od dawna. To będzie nowy, czysty start.

Co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami?

Po takich generalnych porządkach zwykle zostaje sporo rzeczy, których nie chcemy zabrać ze sobą do nowego lokum. Co możemy z nimi zrobić? Mamy kilka możliwości.

Gdy są to rzeczy przedstawiające sobą jakąś wartość, które mogłyby przydać się innym osobom, wtedy możemy je odsprzedać lub oddać. Możemy zapytać naszych znajomych lub rodzinę, czy nie będą czegoś potrzebowali. Możemy też wykorzystać portale ogłoszeniowe czy aukcje internetowe, aby znaleźć chętnych.

Niepotrzebne nam rzeczy, które nie znajdą zainteresowanych lub po prostu są w złym stanie, najlepiej wyrzucić. Pamiętajmy o tym, że część na pewno będzie można poddać recyklingowi. Możemy też oddać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) działającym w naszym rejonie.

Także niektóre firmy przeprowadzkowe zajmują się odbiorem i utylizacją mienia. Z takich usług możemy skorzystać między innymi w firmie http://jupiter-przeprowadzki.pl/, która zajmuje się organizacją przeprowadzek krajowych oraz międzynarodowych.

Mniej rzeczy – tańsza i prostsza przeprowadzka!

Gdy chcemy zdecydować się na przeprowadzkę, im mniej rzeczy będziemy mieli do przewiezienia, tym lepiej. Właśnie dlatego wykonanie generalnych porządków jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wtedy przenosiny do nowego lokum będą łatwiejsze i tańsze, gdy zdecydujemy się na pomoc firm przeprowadzkowych.