Radni zadecydują o podwyżce dla burmistrza Ustki Jana Olecha

0
186

Olech Jan0 około 900 zł brutto ma wzrosnąć wynagrodzenie burmistrza Ustki, Jana Olecha. Decyzja o podwyżce ma zapaść na sesji rady miasta, która odbędzie się w poniedziałek, 30 grudnia. Obecnie burmistrz Ustki zarabia około 9,9 tys. zł brutto.

Pod projektem uchwały podpisało się 10 radnych. Jak udało się nam ustalić inicjatorem podwyżki był przewodniczący komisji gospodarczej Grzegorz Koski.
– Burmistrz po pierwsze od wielu lat nie miał podwyżki – przekonuje Grzegorz Koski – Poza tym w mieście zrealizowanych zostało bardzo dużo inwestycji. Można powiedzieć, że burmistrz zrealizował wszystkie zaplanowane w mieście działania inwestycyjne. Dlatego naszym zdaniem podwyżka jest zasadna.

Na komisji gospodarczej za projektem uchwały było 10 radnych. Jeden radny był przeciw podwyżce.

Warto dodać, że ostatni raz wynagrodzenie burmistrza było podwyższane w 2007 roku.

Na poniedziałkowej sesji radni zajmą się również uchwałą dotyczącą budżetu Ustki na 2014 rok.

Będzie również dyskusja nad zmianami w planie budowy i przebudowy ulic w Ustce na lata 2014 – 2020. Radni podejmą uchwałę w sprawie zatwierdzenia zasad prowadzenia sezonowej działalności handlowo- usługowo-rekreacyjnej w okresie od 1 maja 2014r. do 30 września 2014r. na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Ustki pn. „Promenada Nadmorska”.

Na wniosek burmistrza będzie również omawiana uchwała w sprawie zasad i trybu przyznawania nagród Burmistrza Miasta Ustka dla uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce.

Sesji rady miasta Ustka można słuchać on-line.

Więcej informacji po sesji rady miasta.

Zostaw swój komentarz na Facebooku