Rejsy jachtem po świecie

0
33

Rejsy jachtem po świecie. Czy to nie brzmi wspaniale? Od razu przed oczami staje nam kilkumetrowy piękny jacht bajecznie bogatego milionera, na którym organizuje on imprezy dla świata showbiznesu, pływając po ciepłych wodach Morza Śródziemnego albo Karaibów. Czy zwykły śmiertelnik może pozwolić sobie na taki sposób spędzania czasu? Czy może to lifestyle zarezerwowany tylko dla tych najbogatszych?

Rejsy jachtem po świecie – dla kogo są takie wakacje

Rzeczywiście wakacje spędzone na jachcie nie należą do najtańszych. Wydaje się, że mogą sobie pozwolić na to tylko bardzo majętne osoby, dla których wydanie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych nie jest problemem. Okazuje się jednak, że nawet osoby z przeciętnymi dochodami mogą pozwolić sobie na takie wakacje. Obecnie bardzo popularny jest czarter jachtów, na który można złożyć się w kilka osób, aby wspólnie wybrać się na rejs po wybranych morzach.

Wciąż nie jest to tania impreza, jednak z pewnością nie kosztuje kilkanaście tysięcy. Wszystko zależy tak naprawdę od tego jaki jacht wynajmiemy. Im większa i bardziej luksusowo wyposażona łódź, tym ceny bardziej szybują w górę. Można jednak znaleźć łódkę o mniej spektakularnym wyglądzie, wciąż jednak bezpieczną i wygodną, i spędzić na niej kilka miłych dni. Warto obalać takie mity, że jacht to atrybut milionera. Nie jest to prawdą i wprowadza mylne wrażenie, że zwykły śmiertelnik nie mający milionów na koncie nie może sobie pozwolić na takie spędzenie czasu.

 

Zalety wakacji na jachcie

Wakacje spędzone na jachcie mają naprawdę wiele zalet. Jeżeli pokonamy lęk przed otwartą wodą, zapewnimy sobie w ekipie osoby które znają się na żeglowaniu, to może być naprawdę fantastyczny czas. Można wpływać od portu do portu, zwiedzać urokliwe miasteczka na przykład na wyspach Chorwacji albo Grecji czy Włoch, cieszyć się niesamowitym wakacyjnym klimatem tych miejsc. Zdecydowanie uda zobaczyć się z dużo więcej pięknych i mało dostępnych dla podróżujących innymi środkami transportu turystów. Wszystkie zatoczki i malutkie klimatyczne plaży będą wtedy w naszym zasięgu.

Niesamowite krajobrazy, widziane tylko i wyłącznie z perspektywy łodzi, takie jak klify czy jaskinie, pozostaną na zawsze w pamięci. Szczególnie Wybrzeża greckie i chorwackie są atrakcyjne dla osób pływających na jachtach. Odpada koszt noclegów, bo wynajmując w miarę wygodną łódkę będzie można na niej spać. Zatem to ogromny plus tego typu wakacji.

 

Jachting jako hobby

Jachting to hobby coraz większej liczby osób, które raz po próbowały takiego sposobu spędzania czasu i pokochały to prawdziwą miłością. Jachting to wolność i nieskrępowanie, przygody w pakiecie z niesamowitymi widokami, niedostępnymi z lądu. Po takich wakacjach akumulatory są naprawdę naładowane i można z pełną parą wracać do pracy. Oczywiście też po to, aby zarobić na kolejny sezon na łodzi. Warto zatem sprawdzić ile tak naprawdę kosztuje czarter jachtów, nie kierować się stereotypami że to zbyt drogie, tylko przekonać się na własne oczy. Niespodzianka może być naprawdę duża.

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o