Remont drogi 203 Ustka – Darłowo wykona firma Budimex SA

0
1234
Remont drogi 203 Ustka - Darłowo wykona firma Budimex SA - ustka24.info

Firma Budimex SA z Warszawy za kwotę 64,97 mln zł wyremontuje drogę wojewódzką nr 203 Ustka – Darłowo. Na stronie internetowej Zarządzu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku pojawiła się właśnie infomacja z wyboru najkorzytsniejszej oferty na wykonanie remontu drogi.

Budimex na wykonanie pomorskiego odcinka drogi 203 Ustka – Darłowo będzie miał 16 miesiecy od dnia podpisania umowy. Na razie nie wiadomo, kiedy umowa zostanie podpisana. W ramach odrębnego przetargu dokonano już wycinki drzew na remontowanym odcinku drogi od mostu nad rzeką Słupią w Ustce (ulica Darłowska) do granicy województwa pomorskiego.

Droga wojewódzka 203 łącząca Ustkę z Darłowem zostanie przebudowana na blisko 12 – kilometrowym odcinku, od Ustki do granicy województwa pomorskiego. W ramach prac droga zostanie poszerzona oraz wykonana będzie nowa nawierzchnia. Odnowione będzie oznakowanie pionowe. Na ulicy Darłowskiej nowe zatoki autobusowe ułatwią korzystanie z komunikacji publicznej. Bezpieczeństwo pieszych poprawią nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Projekt modernizacji drogi 203 został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o