Rozpoczął się remont ulicy Beniowskiego w centrum Ustki – FOTO

0
417

Ruszył remont ulicy Beniowskiego w Ustce. Przebudowa ulicy i przywrócenie jej historycznego wyglądu ma potrwać do 23 grudnia tego roku.

Ulica Beniowskiego, to jedna z kilku ulic w centrum miasta, która będzie remontowana w ramach projektu pod nazwą „Przywrócenie walorów historycznych Starej Osady Rybackiej poprzez zabezpieczenie i ekspozycję ruin Kościoła p.w. Św. Mikołaja oraz nadanie obszarowi charakteru produktu turystycznego”. Całość ma kosztować ponad 4 mln zł.

W ramach tej inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni i chodników, oświetlenie oraz elementy małej architektury. Po remoncie wygląd ulicy ma nawiązywać do jej historycznej architektury.
Urząd Miasta Ustka projektuje także przebudowę ulic: Pomorskiej, Nadmorskiej i Perłowej a prace budowlane rozpoczną się w lutym 2018 r. i potrwają do końca maja 2018 r. Prace archeologiczne oraz ekspozycja ruin kościoła św. Mikołaja na terenie Parku Jana Pawła II oraz wprowadzenie jednolitego systemu informacji i budowę elementów małej architektury m.in. na ul. Marynarki Polskiej i Czerwonych Kosynierów planowane są na I połowę 2018 roku. Wartość projektu to ok 4,3 mln zł, z czego 60% finansowane jest ze środków unijnych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o