Rozbudowa portu urealnia budowę mariny jachtowej w Ustce – koncepcja

0
250
Rozbudowa portu urealnia budowę mariny jachtowej w Ustce - ustka24.info
Rozbudowa portu urealnia budowę mariny jachtowej w Ustce - ustka24.info

Modernizacja i przebudowa falochronów w porcie morskim Ustka urealnia budowę nowej mariny jachtowej z prawdziwego zdarzenia.

Zarząd Portu Morskiego w Ustce podjął już pierwsze kroki związane z budową mariny jachtowej. Spółka ma wykonaną wstępną koncepcję techniczną i raport o oddziaływaniu na środowisko. Uzyskano również decyzję środowiskową.
Zgodnie z wstępną koncepcją marina powstanie w obecnym awanporcie, który po przebudowie falochronów zostanie dodatkowo zabezpieczony od północy i wschodu. Plan zakłada około 100-120 miejsc postojowych w y-bomach dla jachtów o długości 13-15 metrów i około 10 miejsc dla jachtów 15-20 metrów. W planie jest również pełne zaplecze sanitarno-bytowe oraz nowy slip służący do wodowania jednostek.
Jedną z istotnych zalet mariny wybudowanej według takiej koncepcji są stosunkowo niskie koszty jej budowy, wynoszące  tylko 3-8 mln zł w stosunku do szacowanych 40 mln dla mariny w basenie wybudowanym w głębi lądu. Realizacja inwestycji możliwa będzie po zakończeniu przez Urząd Morski w Słupsku przebudowy wejścia do portu Ustka.
Obecnie w porcie Ustka funkcjonuje mini marina jachtowa, w której jest 30 miejsc dla jachtów rezydenckich. Dodatkowo wydzielone jest około 300 metrów nabrzeży wewnątrz portu (Bulwar Portowy we wschodniej części portu i Nabrzeże Władysławowskie). W 2017 roku port Ustka odwiedziło ponad 500 jachtów z Polski, Niemiec, Dani, Szwecji, Finlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Pojawiały się również jachty spoza basenu Morza Bałtyckiego.
Rozbudowa portu urealnia budowę mariny jachtowej w Ustce - ustka24.info
Rozbudowa portu urealnia budowę mariny jachtowej w Ustce – ustka24.info

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o