Platforma Obywatelska rusza z projektem „Nie psujcie szkoły”

1
242
Platforma Obywatelska rusza z projektem „Nie psujcie szkoły” - ustka24.info
Platforma Obywatelska rusza z projektem „Nie psujcie szkoły” - ustka24.info
Platforma Obywatelska rusza z projektem „Nie psujcie szkoły” – ustka24.info

Platforma Obywatelska rozpoczyna w Regionie Słupskim zbiórkę podpisów pod referendum w sprawie reformy edukacji. Akcja nazywa się „Nie psujcie szkoły”

[ads1]

Podczas konferencji prasowej poseł Zbigniew Konwiński wspólnie z Beatą Chrzanowską, przewodniczącą rady miejskiej w Słupsku oraz wicestarostą słupskim Rafałem Kononem poinformowali o zaczynającej się akcji zbierania podpisów pod referendum w sprawie reformy edukacji. Akcja nosi tytuł “Nie psujcie szkoły”

– Z powodu planowanej reformy w samym Słupsku pracę straci blisko 40 nauczycieli – mówi Beata Chrzanowska, przewodnicząca słupskich rajców i wieloletni nauczyciel. – Każdy zebrany podpis będzie potwierdzał, że reforma jest niepotrzebna – dodaje.

Głos zabrał także Rafał Konon, wicestarosta powiatu słupskiego.

– Jestem przeciwny reformie jako samorządowiec, ale i także jako ojciec dzieci, które uczęszczają do szkół. Obecny rząd zrzuca wszystko na samorządy, a przecież w dużej mierze nie jesteśmy na to przygotowani – podkreśla wicestarosta.

Poseł Konwiński dodał, że Prawo i Sprawiedliwość często używa słowa „reforma” odnosząc się w ten sposób do działań cofających wprowadzone zmiany. A w tej chwili cofa polską szkołę do lat pięćdziesiątych w PRL. PiS nazywa to reformą, a cofnięcie tych zmian, oznacza, że kilka tysięcy nauczycieli straci pracę, dzieci staną się ofiarami potężnego chaosu zafundowanego przez PIS – zaznaczył.

Podpisy można składać między innymi w biurze poselskim i senatorskim w Słupsku, al. Sienkiewicza 7. Kartę można pobrać tu: http://niepsujcieszkoly.pl/ Karty z podpisami proszę przekazać do naszego biura w Słupsku.

Pytanie w planowanym referendum będzie brzmiało:
CZY JEST PANI/PAN PRZECIW REFORMIE EDUKACJI, KTÓRĄ RZĄD WPROWADZA OD 1 WRZEŚNIA 2017 ROKU?

1
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KT