Rusza bezpłatny dowóz zakupów dla seniorów z Ustki

0
260

Ustecki samorząd, z powodu ryzyka zarażenia COVID-19 (koronawirusem) wprowadza bezpłatną usługę dowozu zakupów dla seniorów z miasta.

Seniorzy są w grupie największego ryzyka bo dla nich zarażenie COVID-19 (koronawirusem) może być szczególnie niebezpieczne, tego problemu nie można bagatelizować.
W codziennych obowiązkach, takich jak zakupy, seniorom powinna pomóc rodzina. Do osób samotnych i starszych pomocną dłoń wyciągają Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Centrum Integracji Społecznej w Ustce.
Osoby starsze, które ukończyły 70 rż. i nie mają możliwości skorzystania z pomocy rodziny czy sąsiadów, zapraszamy do kontaktu z MOPS lub CIS – oferujemy bezpłatne zrobienie zakupów.
Zasady pomocy Seniorom mieszkającym w Ustce (Na czas zagrożenia COVID-19  )
 1. Pomoc w codziennych zakupach przeznaczona jest dla samotnych mieszkańców miasta Ustka, którzy ukończyli 70 r.ż. lub dla dwóch osób starszych (małżeństwo) w miejscu zamieszkania, którzy nie mają rodziny, przyjaciół, sąsiadów;
 2. Pomocy udzielają pracownicy Centrum Integracji Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce
 3. Potrzebę zrobienia zakupów należy zgłosić telefonicznie do:
CIS: 59 7260604
MOPS: 59 8154390
 1. Pracownicy  będą przyjmować zgłoszenia do godz. 11:00.
 2. Dowóz zakupów jest nieodpłatny.
 3. Zakupy są finansowane wyłącznie przez Klienta.
 4. Składając zamówienie należy podać:
 • Imię i nazwisko
 • Adres
 • Nr telefonu
 1. Kierowca/pracownik CIS po godz. 11:00 podjedzie pod wskazany na zgłoszeniu adres i pobierze listę zakupów oraz gotówkę (za potwierdzeniem przyjęcia gotówki). Prosimy o przemyślenie listy zakupów z uwzględnieniem sobót i niedziel.
 2. Kierowca/pracownik CIS będzie posiadał Identyfikator z pieczątką Centrum Integracji Społecznej w Ustce.
 3. Seniorzy mogą korzystać z pomocy od 13 marca do 25 marca 2020 r. od poniedziałku do piątku.
 4. Kurierzy dowiozą zakupy do godz. 15:00.

Apelujemy także o zachowanie ostrożności, bo epidemię już próbują wykorzystywać oszuści. Od osób starszych wyłudzają pieniądze pod pretekstem sprzedaży leku na koronawirusa. Funkcjonariusze policji kontrolujący osoby pozostające w kwarantannie zawsze będą umundurowani.