Rusza budowa nowych elektrowni wiatrowych w okolicy Ustki

0
333

Hitachi ABB Power Grids wybuduje cztery stacje elektroenergetyczne dla farm wiatrowych w pobliżu Ustki, Parnowa i Górzycy.

Hitachi ABB Power Grids otrzymała zamówienia od francuskiego koncernu EDF Renewables, globalnego lidera w sektorze energii odnawialnej, na dostawę trzech stacji elektroenergetycznych (110/20 kV) dla trzech nowych elektrowni wiatrowych na północy i zachodzie Polski: w okolicach Ustki (o mocy 28,6MW), Parnowa (o mocy 15,4 MW) i Górzycy (24 MW). Oprócz stacji, które stanowić będą kluczowe elementy farm, Hitachi ABB Power Grids stworzy także rozdzielnię sieciową 110kV w Parnowie, z której korzystać będzie docelowy dystrybutor energii.

Co ważne, udało nam się zoptymalizować pierwotny projekt, aby obniżyć koszty jego realizacji, przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności – wyjaśnia Hubert Krukowski, dyrektor marketingu i sprzedaży oraz wiceprezes zarządu Hitachi ABB Power Grids w Polsce.

To już kolejne projekty, jakie będziemy realizować w Polsce dla grupy EDF – nasze systemy i aparatura od kilku lat sprawdzają się w stacji przy innej farmie wiatrowej, wybudowanej przez ten koncern. Klient ma więc pewność, że wybrał doświadczonego wykonawcę, który rozumie jego potrzeby – dodaje.

Główne punkty odbioru 110/20kV stanowią „mózg” farm wiatrowych – to one odpowiadają za odbiór wygenerowanej energii, jej przekształcenie do poziomu sieciowego i wprowadzenie do sieci elektroenergetycznej. Wszystkie stacje zostaną wyposażone m.in. w aparaturę wysokiego napięcia, wyłączniki, przekładniki i ograniczniki oraz zabezpieczenia produkcji Hitachi ABB Power Grids.

Hitachi ABB Power Grids to lider w rozwiązaniach dla stacji elektroenergetycznych, posiadający bogate porfolio projektów w zakresie budowy stacji elektroenergetycznych dla farm wiatrowych. W ciągu ostatnich lat biznes zrealizował szereg inwestycji w polskim sektorze energetyki wiatrowej. W czerwcu 2020 roku

Hitachi ABB Power Grids została Członkiem Wspierającym Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej, przyczyniając się do intensyfikacji krajowej dyskusji na temat rozwoju sektora offshore wind.

Trzy nowe inwestycje koncernu EDF będą oddane do użytku w 2021 roku.

About Hitachi ABB Power Grids Ltd.

Hitachi ABB Power Grids jest światowym liderem technologicznym o wspólnym dorobku liczącym prawie 250 lat i zatrudniającym około 36 000 osób w 90 krajach. Firma, z główną siedzibą w Szwajcarii, wspiera przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, firmy przemysłowe oraz klientów infrastrukturalnych w całym łańcuchu wartości, a także rozwijające się sektory, takie jak zrównoważony transport, inteligentne miasta, magazynowanie energii i centra danych. Dysponując bogatym doświadczeniem, globalnym zapleczem i bezkonkurencyjną bazą zainstalowanych urządzeń, Hitachi ABB Power Grids tworzy wartość społeczną, środowiskową i gospodarczą, a także angażuje się w kształtowanie przyszłości zrównoważonej energetyki z wykorzystaniem pionierskich i cyfrowych technologii, jako preferowany dostawca mocniejszej, inteligentniejszej i bardziej ekologicznej sieci energetycznej. www.hitachiabb-powergrids.com

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments