Ruszył remont kolejnego odcinka ulicy Kilińskiego w Ustce

0
101

Do końca roku z powodu remontu nieprzejezdny będzie odcinek ulicy Kilińskiego w Ustce między ulicami Żeromskiego i Słowiańską.

Inwestycja będzie kosztowała ustecki samorząd 485 tyś zł. Chodzi o 90 metrowy odcinek ulicy Kilińskiego między ulicami Słowiańską i Żeromskiego na którym całkowicie odnowiona zostanie jezdnia (zamiast asfaltu pojawi się kostka brukowa podobnie jak na wcześniejszych odcinkach) oraz chodniki. Poziom chodników zostanie zrównany z jezdnią. Pojawi się także całkiem nowe oświetlenie. Przy okazji mają być odnowione podziemne instalacje.

Do tej pory wyremontowano już odcinek Kilińskiego między Czerwonych Kosynierów i Sprzymierzeńców, oraz między ulicą Sprzymierzeńców i Słowiańską.

Warto dodać, że ustecki samorząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (edycja 2020) otrzymał dofinansowanie na remont trzech usteckich ulic:

1.”Przebudowa ulicy Jagiellońskiej” – wartość projektu 2 499 416,00 zł w tym 50% dofinansowania
2.”Przebudowa ulicy Leśnej” – wartość projektu 2 676 500,00 zł w tym 50% dofinansowania
3.”Przebudowa ulicy Mickiewicza” – wartość projektu 3 651 720,00 w tym 50% dofinansowania.

Wartość otrzymanego dofinansowania na wszystkie trzy inwestycje to 4 413 818,00 zł.
Przebudowa ww. ulic jest niezbędna w celu dostosowania do wymogów i standardów bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów oraz kierowców zarówno mieszkańców jak i turystów. Drogi uzyskają nową skoordynowaną nawierzchnię i geometrię.

W związku z przebudową odcinka ulicy Kilińskiego wprowadzono tymczasowe zmiany w ruchu, które prezentuje poniższy rysunek.

Ruszył remont kolejnego odcinka ulicy Kilińskiego w Ustce - ustka24.info

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments