SGR rozpocznie we wrześniu kolejne nabory wniosków

0
62
SGR
SGR

Już 19 września Słowińska Grupa Rybacka rozpocznie kolejne nabory wniosków. Łącznie w dwóch naborach jest do rozdysponowania 17 000 000 zł.

[ads1]

Do kogo skierowane są konkursy?

Ogłoszone zostaną 2 konkursy na podjęcie lub rozwój działalności gospodarczej związanej z wodnym potencjałem obszaru oraz na rozwijanie łańcuchów dostaw produktów sektora rybackiego. W konkursie związanym z wodnym potencjałem obszaru dofinansowanie będzie można uzyskać na wszelkie usługi związane ze sportami wodnymi, rekreacją związaną z akwenami wodnymi, gastronomią opartą na lokalnych surowcach. Natomiast w konkursie na rozwijanie łańcuchów dostaw można pozyskać dofinansowanie na transport produktów rybackich, drobne przetwórstwo, sprzedaż produktów rybackich.

Jaką kwotę mogą pozyskać przedsiębiorcy ?

Całkowita pula środków na konkurs dla sektora gospodarczego wynosi 1,7 mln zł. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie do 300 tyś. zł, a wkład własny wynosi 50 % wartości projektu.

Gdzie i kiedy można składać wnioski ?

Wnioski przyjmowane będą przez miesiąc od dnia 19 IX 2017r. w Biurze Słowińskiej Grupy Rybackiej
w Przewłoce przy ul. Usteckiej 8. Dla wszystkich zainteresowanych uruchomione są różnorodne formy pomocy, m.in.: szkolenia ze sporządzania wniosków o dofinansowanie, konsultacje w biurze SGR, doradztwo indywidualne, pełen serwis informacyjny oraz najświeższe informacje na stronie www.sgr.org.pl.

Warto  wiedzieć, że …..

  • Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń
    i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;
  • Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.
  • Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 516 559 181, e-mail: biuro@sgr.org.pl