Już w lipcu skorzystamy z bezpłatnej komunikacji w Ustce

0
131
Już w lipcu skorzystamy z bezpłatnej komunikacji w Ustce - ustka24.info

Dwie firmy transportowe zgłosiły się do przetargu na uruchomienie bezpłatnej komunikacji w Ustce. To PKS Słupsk i Nord Express.

Obie firmy złożyły podobne oferty i obie zmieściły się w założeniach przetargowych narzuconych przez miasto. Obecnie oferty są analizowane przez urzedników. Cena stanowiła 60 procent wartości kryteriów. Pozostałe warunki, które miasto weźmie pod uwagę to wygoda pasażerów i ekologia w zaproponowanych autobusach. Jeżeli wszytko pójdzie dobrze, to autobusy zaczną jeździć po Ustce już na początku lipca.

[ads1]

Autobysy mają kursować w dwóch liniach z częstotliwością co godzinę. Linie połączą wschodnia i zachodnią stronę miasta. Przystanki pojawią się również w zachodniej cześci portu oraz przychodni zdrowia w Lędowie. Bezpłatnie będą mogli poruszać się mieszkańcy Ustki praz turyści, którzy uiścili opłatę uzdrowiskową. Linie mają funkcjonować wstępnie do połowy września. Jeżeli rozwiązanie się przyjmie będzie rozwijane w kolejnych latach.

Linia nr 1 – od pętli na ul. Kolorowej przez ul. Darłowską, Boh. Westerplatte, Portową, Wyszyńskiego, Kopernika, pl. Dąbrowskiego, Chopina, Wyszyńskiego, Portową, Boh. Westerplatte, Darłowską do pętli na ul. Kolorowej.

Linia nr 2 – od ronda przy wjeździe do CSMW w Ustce (przystanek w granicach Gminy Ustka), ul. Koszarową, Darłowską, Pl. Dąbrowskiego, Wczasową, Pl. Dąbrowskiego, Wróblewskiego, Dunina, Grunwaldzką, PL. Dąbrowskiego, Darłowską, Koszarową do ronda przy wjeździe do CPSP w Ustce.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o