Skup aut za gotówkę – jak to działa?

0
65

Chcesz szybko sprzedać samochód, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Przerażają Cię ogłoszenia, kontakt z zainteresowanymi, mnóstwo spraw do załatwienia i robota papierkowa? Koniecznie zapoznaj się z działalnością skupów samochodowych za gotówkę. To rozwiązanie idealne dla Ciebie, ponieważ nie musisz się przejmować praktycznie niczym, co związane ze sprzedażą. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na stronie wybranego skupu.

Czym są skupy samochodowe?

Skup samochodów to firma, która odkupuje pojazdy używane w praktycznie każdym stanie – zarówno nowe, jak i poleasingowe, stare, powypadkowe, niesprawne, a nawet te po sprawach spadkowych. Skup proponuje sprzedającemu nieco niższą cenę od tej rynkowej, ponieważ musi zakupiony pojazd tak odsprzedać nowemu nabywcy, aby wygenerować zysk, który jest różnicą między ceną kupna, a ceną sprzedaży.

Skup samochodowy a komis

Wiele osób myli ten rodzaj sprzedaży pojazdu z komisem, w którym zostawia się pojazd i oczekuje na potencjalnych klientów. Jak sama nazwa wskazuje – skup aut polega na skupie samochodów używanych poniżej ceny rynkowej, a następnie sprzedaniu ich z odpowiednim zyskiem. Po dokonaniu transakcji z klientem, to skup staje się właścicielem pojazdu. Skup aut to zdecydowanie prostsza, szybsza i pewniejsza alternatywa dla komisu samochodowego. Daje pewność co do sfinalizowania transakcji, natomiast w przypadku komisu nawet po długim czasie niekiedy nie udaje się samochodu sprzedać.

 

Skup aut za gotówkę – jak to działa? - ustka24.info
Skup aut za gotówkę – jak to działa? – ustka24.info

Jak zacząć?

Chcąc sprzedać samochód do skupu, należy za pomocą Internetu znaleźć odpowiedni dla siebie skup.  Obecnie praktycznie wszystkie firmy posiadają swoje strony internetowe, dlatego nie powinno być problemu z wyborem konkretnego skupu, warto zapoznać się z opiniami innych klientów oraz porównać oferty kilku skupów. Następnym krokiem jest kontakt z wybraną firmą. Przeważnie, na stronie internetowej skupu znajduje się odpowiedni formularz zgłoszenia samochodu do sprzedaży. Wymaga on ogólnego opisania samochodu, który chcemy sprzedać. Alternatywą jest kontakt telefoniczny z przedstawicielem skupu, w którym również należy opisać pojazd i przedstawić szczegóły.

Szybkość, wygoda i gotówka do ręki

Tuż po pierwszym kontakcie pracownik komisu zjawia się u sprzedającego w domu i dokonuje oględzin oraz profesjonalnej wyceny auta. Po jej zaakceptowaniu sporządza umowę kupna-sprzedaży, którą podpisują obie strony, po czym następuje przekazanie gotówki do ręki. Dla sprzedającego jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musi praktycznie nic robić. Wszystko dzieje się w jego domu, w ciągu zaledwie kilku godzin, a dodatkowo otrzymuje on zapłatę za pojazd natychmiast, w formie gotówki do ręki. Niektóre skupy na życzenie klienta, należność pieniężną wysyłają przelewem na wskazane konto bankowe.

Chcesz szybko sprzedać auto na dogodnych warunkach? Odwiedź Zamienautonagotowke.pl.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments