Słowińska Grupa Rybacka zakończyła kolejne nabory wniosków

0
31

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków o dofinansowanie dla mieszkańców obszaru zainteresowanych założeniem własnej firmy w branży turystycznej oraz dla przedsiębiorców chcących rozwinąć swoją działalność. 

Pierwsi mogli ubiegać o kwotę 60 tyś. zł. przy 100-procentowym dofinansowaniu, natomiast dla przedsiębiorców przewidziano dotację w wysokości do 128 293,50 tyś. zł.

KONKURSY DOTACYJNE W LICZBACH

Słowińska Grupa Rybacka przyjęła 31 projektów. Z największym zainteresowaniem spotkał się nabór na rozwijanie działalności gospodarczej na obszarze, w którym złożono 24 wnioski na łączną kwotę wsparcia w wysokości 2 784 833,00 zł. W zakresie turystyki wpłynęło 7 projektów na dotacje o wartości 420 000,00 zł.

NA CO ZOSTANĄ PRZEKAZANE ŚRODKI?

Tematyka projektów była bardzo różnorodna. Wśród nich znalazły się wnioski na rozwój bazy noclegowej, rowery elektryczne, zakup drukarek w technologii trójwymiarowej czy też stworzenie punktu sprzedaży lokalnych produktów. W zakresie turystyki większość projektów dotyczyło stworzenie baz rowerowych. Na szczególną uwagę zasługują pomysły polegające na stworzeniu atrakcji poprzez zakup mobilnego symulatora żeglarskiego. 

KIEDY ZOBACZYMY EFEKTY?

Ocena wniosków zakończy się w połowie czerwca, wówczas listy wybranych do dofinansowania projektów ukażą się na stronie internetowej Słowińskiej Grupy Rybackiej. Większość wnioskodawców zaplanowało rozpoczęcie działań na początku przyszłego roku, tuż po podpisaniu umowy o dofinansowanie. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o