Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabór kolejnych wniosków

0
92

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła kolejne nabory wniosków. Tym razem dofinansowane zostaną działania edukacyjne i infrastruktura turystyczna.

W ramach pierwszego zakresu pula środków w konkursie wyniosła 100 tyś. zł, a w przypadku przedsięwzięć inwestycyjnych – 1,2 mln zł.

Do kogo skierowane były konkursy?

Nabory przeznaczone były dla organizacji pozarządowych. Dotyczy to organizacji które nie prowadzą działalności gospodarczej lub wspierają rybactwo. Nabory dotyczyły działań edukacyjnych dla mieszkańców i rozwoju infrastruktury. W ramach drugiego konkursu wnioski składane były również przez samorządy. Do Biura Słowińskiej Grupy Rybackiej na organizację działań edukacyjnych wpłynęło 9 wniosków na łączną kwotę ponad 100 tyś zł, a na budowę lub przebudowę infrastruktury – 10 wniosków na łączną kwotę ponad 2 mln złotych.

Tematyka złożonych wniosków

Tematyka projektów jest bardzo zbliżona. Większość z nich przewiduje organizację warsztatów oraz festynów dla dzieci oraz ich rodziców. Wśród działań znalazły się m.in.:

  • panel dyskusyjny dotyczący komunikacji międzypokoleniowej,
  • szkolenie z zakresu fotografowania dla osób niepełnosprawnych,
  • warsztaty szkutnicze, zajęcia ruchowe
  • wykłady na temat zdrowego trybu życia dla dzieci i seniorów.

    W zakresie rozwoju infrastruktury dla turystów planowane jest stworzenie szlaków turystycznych, tworzenie miejsc do wypoczynku oraz uprawiania wędkarstwa czy też obiekty promujące lokalną tradycję rybacką.

Kiedy zobaczymy efekty?

Ocena wniosków zakończy się w lipcu. Wtedy listy wybranych do dofinansowania projektów ukażą się na stronie internetowej Słowińskiej Grupy Rybackiej. Większość wnioskodawców zaplanowało rozpoczęcie działań na początku przyszłego roku, tuż po podpisaniu umowy o dofinansowanie.

Następne nabory, tym razem dla osób chcących założyć lub rozwinąć działalność gospodarczą, przewidziane są na jesień.

 

 

 

Warto  wiedzieć, że …..

  • Słowińska Grupa Rybacka – WSPIERAMY ROZWÓJ!
  • Słowińska Grupa Rybacka przed każdym naborem wniosków przeprowadza cykl bezpłatnych szkoleń i konsultacji dla osób zainteresowanych pozyskaniem dotacji;
  • Pozyskanie środków finansowych w ramach dostępnych funduszy daje szansę na realizację własnych pomysłów, stwarza możliwości dodatkowego zarobkowania, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju regionu.

 

Więcej informacji można uzyskać: pod numeremtel. 516 559 181, e-mail: biuro@sgr.org.pl

www.srg.org.pl

Zostaw swój komentarz na Facebooku