Stacja pogodowa IMGW w Ustce będzie jeszcze bardziej nowoczesna

0
148

Instytut Meteorologii i Gospodarki Morskiej zainwestował w rozbudowę stacji pogodowej w usteckim porcie morskim.

Dzięki inwestycji będzie to jedna z najnowocześniejszych stacji pogodowych w Polsce.

IMGW w Polsce ma ponad 850 punktów w których pobierane są różnego rodzaju informacje pogodowe. Na podstawie zebranych danych przygotowywane są prognozy pogody i raporty pogodowe. Stacja w Ustce pomaga między innymi w przygotowywaniu prognoz pogody dla rybaków i żeglarzy.

Stacja pogodowa IMGW w Ustce będzie jeszcze bardziej nowoczesna - ustka24.info
Stacja pogodowa IMGW w Ustce będzie jeszcze bardziej nowoczesna – ustka24.info

Dzięki rozbudowie ilość zbieranych informacji będzie jeszcze większa. Na potrzeby nowej stacji przesunięto kawałek wydmy i powiększono obszar stacji do 200 metrów kwadratowych. Wpłynie to na poprawę informacji pogodowych. Będzie to jedna z sześćdziesięciu najnowocześniejszych stacji w Polsce.

Jak udało się nam ustalić z nowych urządzeń pojawi się tam między innymi urządzenie do mierzenia wysokości podstawy chmur. Będzie również miernik pokrywy śnieżnej, nowoczesny deszczomierz wagowy oraz specjalny widzialnościomierz, który będzie pomagał w określaniu widoczności na morzu.

Warto dodać, że ustecka stacja IMGW, której siedziba mieści się w latarnii morskiej oprócz stałych automatycznych i ręcznych pomiarów pogodowych (przez całą dobę w stacji pełnione są dyżury) prowadzi również pomiary hydrologiczne na rzece Słupi.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments