Statki handlowe wróciły do usteckiego portu morskiego – FOTO, WIDEO

0
526

Ponad 3 tysiące ton kruszywa wyładowano w usteckim porcie w ciągu dwóch dni. Do portu zawinęły największe statki handlowe, jakie mogą wejść do Ustki.

Kruszywo przypłynęło do Ustki ze Szwecji i przeznaczone jest na budowę drogi wojewódzkiej 203 Ustka – Darłowo. Pierwszego dnia do portu wpłynął statek m/s “Helga” o długości prawie 80 metrów i zanurzeniu 4,2 metra. To maksymalne parametry jednostki, jaka może wejść do usteckiego portu.

W ładowniach “Helgi” znalazło się 2 tysiące ton kruszywa. Wyładunek rozpoczął się o godzinie 8 rano i zakończył po godzinie 18. Kruszywo było ładowane bezpośrednio na samochody i wywożone na plac budowy w Ustce.

Wyładunek kruszywa w usteckim porcie morskim - ustka24.info

 

Następnego dnia do portu wszedł mniejszy (60 metrowy) statek m/s “Lore Prahm” z ładunkiem 1200 ton kruszywa. Tutaj wyładunek zakończył się około godziny 16:00. Statek od razu opuścił ustecki port. W najbliższym czasie planowane są kolejne wejścia.

Warto dodać, że ostatnie wyładunki towarów w usteckim porcie odbyły się w 2013 roku.

Działalność handlowa portu ma duże znaczenie dla jego rozwoju. Obecnie transport morski jest jednym z najtańszych i najbardziej ekonomicznym sposobem dostarczania materiałów.

Kruszywo zw Szwecji cechuje się bardzo dobrymi parametrami budowlanymi i jakością przy cenie dobrej cenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYŁADUNKU KRUSZYWA W USTECKIM PORCIE

Zostaw swój komentarz na Facebooku