Strażnicy Graniczni z Ustki znaleźli ponad 20 kg nielegalnej krajanki tytoniowej

0
56
Strażnicy Graniczni z Ustki znaleźli ponad 20 kg nielegalnej krajanki tytoniowej - ustka24.info

Przeszło 20 kg krajanki tytoniowej bez polskiej akcyzy ukrytej pod podłogą w jednym ze sklepów w Bytowie (woj. pomorskie) znaleźli 28 marca funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustki.

Do posiadania towaru przyznała się 33-letnia pracownica marketu. Jak mówiła, sprzedawała nielegalny tytoń, bo chciała w ten sposób „dorobić”.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Ustki od pewnego czasu podejrzewali, że w sklepie wielobranżowym może być prowadzony handel nielegalnym tytoniem. Postanowili więc szczegółowo przeszukać skład. Schowek z workami wypełnionymi krajanką znajdował się tuż pod ladą, przy której handlowała kobieta. Dodatkowo przykryty był wykładziną.
Obecna na miejscu 33-letnia pracownica przyznała, że tytoń należy do niej i przechowuje go na własny użytek. Jak powiedziała, sprzedawała go, żeby dodatkowo „dorobić”. Teraz odpowie za przestępstwo skarbowe, grozi jej kara grzywny.W sumie strażnicy graniczni znaleźli 22 kilogramowe worki z nielegalną krajanką. Jej wartość szacuje się na przeszło 15 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustce.fot. MOSG

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o