Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Ustce

0
95

W sobotę 8 lipca, na Plaży Wschodniej w Ustce miał miejsce piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 5. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

  • Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, do końca 2023 roku odbędzie się jeszcze 11 pikników.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania,. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED 

W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom i turystom odwiedzającym Ustkędefibrylator AED. Urządzenie odebrał Jacek Maniszewski, Burmistrz Ustki. Defibrylator zamontowany został na budynku Domu Kultury w Ustce..

Bardzo się cieszę, obiecali Państwo w zeszłym roku, że przyjedziecie ponownie i tak się stało, Jestem szczęśliwy i dziękuję. Czujemy się dzięki temu urządzeniu bardziej bezpiecznie. Jest ono cały czas dostępne. Mam nadzieję, że urządzenie nie będzie użyte, ale dzięki niemu będziemy spać spokojnie   – mówi Jacek Maniszewski,  Burmistrz Ustki

Organizatorzy dziękują mieszkańcom i turystom Ustki za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Cieszymy się bardzo, że nasza kampania ponownie zawitała do Ustki. Piknik Compensy odwiedziło bardzo dużo osób, którzy korzystali ze wszystkich atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Zarówno edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak i pierwsza pomoc i badania profilaktyczne mają niezwykłą wartość. Zdobyta wiedza podczas pikniku przyda się każdemu na wszystkich etapach życia – Edyta Kosicka, Agent Compensy w Ustce.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie:

bezpiecznaautostrada.pl

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments