Święto Wojska Polskiego w usteckim porcie morskim – FOTO, WIDEO

0
353
Święto Wojska Polskiego w usteckim porcie morskim - ustka24.info

W porcie morskim w Ustce odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego połączone ze Świętem Ustki.

Na ORP Gopło odbyła się uroczysta msza święta w której udział wzięli przedstawiciele samorządów, wojska oraz usteckich instytucji i stowarzyszeń. Po mszy pod pomnikiem Ludzi Morza złożono wieńce i kwiaty. Goście mogli również zwiedzać okręty zacumowane w usteckim porcie.

To jednak nie koniec uroczystości zaplanowany na 15 sierpnia w Ustce. Tego dnia w kurorcie odbywa się również Święto Ustki. Wieczorem odbędzie się część koncertowa, która rozpocznie się o godzinie 19.00 na scenie przy Promenadzie Nadmorskiej. Wtedy na scenie zobaczymy zespół Handszpaki. Później, około 20:30 zagra Daria Zawiałow.

Wcześniej na promenadzie przed sceną planowane są zabawy rybackie, pokaz szycia i naprawy sieci, zabawy marynistyczne, warsztaty plastyczne, wyścig krabów, konkurs rzucania sieci, wyścig zdalnie sterowanych rybek, bańki mydlane, balony i szczudlarze.

Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie Jarmark Dożynkowy, gdzie zaprezentują się przetwórcy ryb oraz twórcy rękodzieła.

Stoisko informacyjno-promocyjne Programu Operacyjnego “Rybactwo i Morze” finansowane przez Unię Europejską w ramach Funduszu Morskiego i Rybackiego czynne będzie w godzinach 10:00 – 19:00.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W USTCE

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o