Szybkie ubezpieczenie samochodu online

0
296

Na każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, który porusza się po drogach, obowiązujące przepisy nakładają obowiązek wykupienia polisy ubezpieczenia OC. Jego celem jest zapewnienie należytej ochrony w zakresie odpowiedzialności cywilnej osoby, która kierując pojazdem mechanicznym wyrządziła szkodę związaną bezpośrednio z jego ruchem. Zakres odpowiedzialności cywilnej obejmuje również wszelkiego rodzaju szkody powstałe w wyniku załadunku bądź wyładunku, wsiadania i wysiadania z pojazdu, a nawet postoju, zatrzymania się oraz garażowania.

Konkurencyjność ofert polis na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Ze względu na obowiązek ubezpieczenia każdego, dopuszczonego do ruchu komunikacyjnego pojazdu mechanicznego od odpowiedzialności cywilnej, na rynku branży ubezpieczeniowej oferuje swoje usługi wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Ponieważ obowiązujące przepisy prawne nie regulują jednoznacznie sposobu naliczania składki ubezpieczeniowej, ich oferty mogą znacznie różnić się od siebie. Dlatego przed zawarciem umowy z ubezpieczycielem warto wcześniej dokładnie zapoznać się z aktualną ofertą rynkową i dokonać najkorzystniejszego wyboru.

Jak dotrzeć do konkurencyjnych ofert ubezpieczenia OC?

Z myślą o zapewnieniu jak największego dostępu do aktualnych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych towarzystwa ubezpieczeniowe korzystają z wielu kanałów dystrybucji swoich usług. Wśród nich wciąż rosnącą popularnością cieszy się ubezpieczenie samochodu online. Żeby móc skorzystać z internetowej formy ubezpieczenia komunikacyjnego wystarczy jedynie odwiedzić firmową stronę ubezpieczyciela. Jeszcze bardziej funkcjonale rozwiązania oferują specjalne serwisy, na których stronach można bez problemu porównać aktualne oferty ubezpieczenia OC. Wykorzystując kalkulator OC 2017 można w zaledwie kilka chwil wygenerować symulację składki ubezpieczenia wybranego wariantu ubezpieczenia. Wystarczy jedynie uzupełnić w formularzu wymagane dane takie jak miedzy innymi model i rok produkcji pojazdu, pojemność jego silnika czy okres bezszkodowej jazdy posiadacza, by kalkulator wyliczył wstępną wartość ubezpieczenia. Tak przydatne narzędzie, jakim jest kalkulator OC 2017, który można znaleźć np.: na stronie https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator/oc-ac/ umożliwia bez problemu porównać oferty wybranych towarzystw ubezpieczeniowych, co w efekcie pozwala zaoszczędzić na wykupie obowiązkowej polisy nawet kilkaset złotych.

Możliwość ubezpieczenia samochodu drogą internetową nie tylko gwarantuje dostęp do niemalże wszystkich ofert rynkowych, ale dodatkowo minimalizuje czas niezbędny na przeprowadzenie całej procedury. Ponadto można dodatkowo liczyć na atrakcyjne promocje dedykowane jedynie klientom korzystającym z usług towarzystw ubezpieczeniowych drogą online.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o