Trwa budowa nowego boiska ze sztuczną murawą na OSiR Ustka

0
436

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce trwają roboty budowlane przy budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią. Prace mają być wykonane do 10 grudnia.

Umowę na wykonanie tego zadania Burmistrza Jacek Graczyk zawarł w dniu 15 października br. z przedstawicielem wykonawcy – firmy MATEJKO DEVELOPMENT Sp. z o.o. – Piotrem Żbikowskim.


Przypomnijmy, że Ustka pozyskała dofinansowanie w wysokości 872 400 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację tego projektu. Obiekt powstanie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej. Będzie to pełnowymiarowe (68x105m) boisko treningowe do piłki nożnej o nawierzchni z trawy sztucznej.

Budowa boiska wpłynie w znaczący sposób na podwyższenie poziomu szkolenia, a przez to osiągania lepszych wyników sportowych przez ustecką młodzież. Obiekt będzie wykorzystywany także do realizacji treningów i ogólnorozwojowych zajęć sportowych dla uczniów usteckich szkół. Całkowita wartość zadania wynosi 2,3 mln zł, w tym  dofinansowanie 872 400 zł.

Zostaw swój komentarz na Facebooku