Usteccy sportowcy nagrodzeni przez starostę słupskiego

0
82
Usteccy sportowcy nagrodzeni przez starostę słupskiego - ustka24.info
Usteccy sportowcy nagrodzeni przez starostę słupskiego – ustka24.info

Usteccy sportowcy znaleźli się wśród osób, które otrzymały stypendia i nagrody za osiągnięcia sportowe zdobyte w 2016 roku.

[ads1]

Starosta słupski Zdzisław Kołodziejski, wicestarosta Rafał Konon oraz przewodniczący Rady Powiatu Słupskiego Jan Olech wręczyli nagrody Starosty Słupskiego dla sportowców i ich trenerów za wysokie wyniki osiągnięte w 2016 roku. Wręczyli też stypendia sportowe na rok 2017 oraz stypendia za wyniki w nauce najlepszym uczniom szkół – mieszkańcom powiatu słupskiego. W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy szkół oraz rodzice uczniów i sportowców.

Nagrody Starosty Słupskiego dla sportowców przyznawane są corocznie na podstawie uchwały Nr XXXIII/370/2014 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 29 września 2014 r. W tym roku o nagrody (za osiągnięcia z roku 2016) ubiegało się siedmiu zawodników i trzech trenerów.

Nagrody Starosty Słupskiego

Nagrody otrzymali zawodnicy: Klaudia Maruszewska – 3.000,00 zł (m.in. za zdobycie tytułu Mistrzyni Świata w rzucie oszczepem podczas 16. IAAF Mistrzostw Świata U20 w Bydgoszczy), Marcelina Witek – 1.000,00 zł (m.in. za zajęcie drugiego miejsca w rzucie oszczepem na 92. Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy i trzeciego miejsca w pchnięciu kulą na 33. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U23 w Jeleniej Górze), Agnieszka Kulak – 1.000,00 zł (m.in. za zajęcie pierwszego miejsca w rzucie dyskiem podczas 22. OOM Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu), Piotr Borowiec – 1.000,00 zł (za zdobycie tytułu Mistrza Europy w crossmintonie podczas zawodów we francuskiej miejscowości Brest), Kamil Aniszewski – 1.000,00 zł (m.in. za zdobycie złotego medalu w biegu na 400 m przez płotki na Mistrzostwach Polski Juniorów w Suwałkach), Patryk Nurkowski – 600,00 zł (m.in. za zajęcie trzeciego miejsca na dystansie 200 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze). Trenerzy: Henryk Michalski – 2.000,00 zł (trenuje m.in. Klaudię Maruszewską), Lucyna Kuklińska-Nurkowska – 1.200,00 zł (trenuje m.in. Kamila Aniszewskiego) oraz Mirosław Witek – 1.000,00 złotych.

Okresowe stypendia sportowe na rok 2017 przyznano na podstawie uchwały Nr XXV/228/2016 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 20 grudnia 2016 r. – w trzech kategoriach: CZEMPION, WYNIK i TALENT. W pierwszej kategorii stypendium w wysokości 500,00 zł miesięcznie każde otrzymały: Klaudia Maruszewska, Agnieszka Kulak i Aleksandra Karpuk (m.in. za zajęcie I m-ca w Kumite i I m-ca w Kata podczas Mistrzostw Europy w Holandii).

W kategorii Wynik stypendia w wysokości 300,00 zł miesięcznie każde otrzymali: Kamil Aniszewski i Adrian Kordoński (m.in. za zajęcie trzeciego miejsca w skoku wzwyż podczas 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu – Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Halowych Mistrzostw Polski). Natomiast w kategorii Talent stypendia w wysokości 200,00 zł miesięcznie każde otrzymali: Bartosz Słomka (m.in. za zajęcie I miejsca w biegu na 300 m i w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w Starogardzie Gdańskim) i Karol Sztylka (m.in. za zajęcie II miejsca w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych w Słupsku).

Stypendia Starosty Słupskiego

Stypendia Starosty Słupskiego za wyniki w nauce i osiągnięcia w nauce przyznawane są na podstawie uchwały Nr XVII/152/2016 Rady Powiatu Słupskiego z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie określenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym w ramach Lokalnego Programu Wspierania Uzdolnień w Powiecie Słupskim. Po pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 o stypendium w kategorii OMNIBUS (za wyniki w nauce) ubiegały się dwie uczennice z Technikum nr 6 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku – Magdalena Skawińska (z klasy czwartej – technik analityk) i Andżelika Stawicka (z klasy drugiej – technik analityk). Obie uzyskały w pierwszym semestrze średnie ocen 5,0 i mają wzorowe zachowanie. Uczennice otrzymały stypendium w wysokości 100,00 zł każde miesięcznie.

Starosta Słupski podczas uroczystości pogratulował również Kacprowi Firkowskiemu, uczniowi klasy pierwszej Technikum nr 6 w Zespole szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku za zdobycie tytułu Słupskiego Lidera Aktywności Obywatelskiej w kategorii Wolontariat. Wręczając mu list gratulacyjny i upominek podkreślił, że jest zadowolony, iż wśród wielu młodych ludzi są jeszcze tacy, którym się chce działać na rzecz innych.

W imieniu nagrodzonych głos zabrał Henryk Michalski, który podziękował za docenienie wysiłku sportowców i ich trenerów. Przypomniał, iż m.in. Klaudia Maruszewska od kilku lat jest stypendystką Starosty Słupskiego, i to pewnie też przyczyniło się do uzyskania przez nią tytułu Mistrzyni Świata w rzucie oszczepem.