Ustecka tężnia już działa – zapraszamy do solankowych inhalacji

0
1112

Zapraszamy do korzystania z solanki. Ustecka tężnia z solanką znajduje się w Parku Usteckich Stoczniowców, przy ul. Marynarki Polskiej.

Przypomnijmy, że Ustecka tężnia to tradycyjny obiekt przyrodoleczniczy w którym wykorzystywane jest naturalne bogactwo Ustki – woda solankowa. Z solanki korzystamy dzięki uprzejmości Łukasza de Lubicz – Szeliskiego, prezesa Uzdrowiska Ustka Sp. o.o. – właściciela ujęcia.

Tężnie solankowe – na jakie choroby?

Korzystając z tężni solankowej odciążamy pracę naszych nerek i wątroby, przyczyniamy się także do wzmocnienia układu odpornościowego. Magnez i miedź zawarte w solankowym aerozolu poprawiają przemianę materii, a selen oczyszcza nasz organizm z wolnych rodników. Sole, z którymi mamy kontakt w tężni zwalczają także bóle reumatyczne, poprawiając tym samym naszą ogólną kondycję zdrowotną. Lekarze zalecają kurację w tężniach także osobom chorującym na różnego rodzaju alergie, w tym alergie skórne.

Działanie tężni

Obiekt wyposażony w elektryczno-hydrauliczne automatycznie sterowane urządzenia technologiczne rozprowadzające solankę ze zbiornika na wiązki tarniny dla uzyskania aerozolu solankowego oraz zbierające spływającą solankę na powrót do zbiornika solanki (po oczyszczeniu i dezynfekcji UV). Tarninę ułożono została pod niewielkim kątem odbiegającym od poziomu w dół wypełniając szkielet konstrukcji drewnianej, po której spływa solanka w obiegu zamkniętym.

Obiekt dostosowano został do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami, w szczególności przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments