Usteckie kąpielisko morskie już pod opieką ratowników WOPR

0
97

Od 15 czerwca do 15 września na usteckiej plaży funkcjonuje kąpielisko morskie. Jego administratorem jest OSiR, a służbę pełni WOPR Słupsk

Na plaży rozlokowanych jest siedem stanowisk ratowniczych. Obszar kąpieliska po stronie zachodniej to 200 mb (liczone od 110 m, od falochronu zachodniego ) z dwoma stanowiskami ratowniczymi, a po stronie wschodniej 500 mb (liczone od 250 m od falochronu wschodniego), z pięcioma stanowiskami ratowniczymi.

W lipcu i sierpniu na plażach pracować będzie 25. ratowników, dysponujących łodzią motorową i skuterem wodnym. W pracy będą wspomagać się także dronem. Dyżury ratownicze pełnione są w godz. 10.00 – 18.00, w tym czasie obowiązuje Regulamin Kąpieliska. Znakiem, że kąpiel jest dozwolona jest biała flaga, czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody. Osoby przebywające na terenie kąpieliska zobowiązane są ściśle stosować się do poleceń ratowników. 

OSiR przygotował tablice informacyjne, które zostaną rozmieszczone na plaży. Znajdą się na nich wyniki badania wody, regulamin, oznakowanie miejsc niebezpiecznych itp. Każde wejście zostało oznakowane znakiem graficznym, warto zwracać na to uwagę dzieciom. W razie zagubienia będą potrafiły powiedzieć w jakim miejscu znajdowały się z opiekunami, co ułatwi ich odnajdywanie.

W godzinach działania kąpielisk zabronione jest wprowadzanie psów. Czworonogi mogą spacerować po plaży do godz. 10.00 i po godz. 18.00 lub poza obszarem kąpieliska. Zwierzęta wprowadzamy na smyczy (agresywne także w kagańcu) i koniecznie sprzątamy po nich nieczystości.

Na plaży, tuż przy wschodnim molo, funkcjonuje sektor sportowy, przeznaczony wyłącznie do aktywnego wypoczynku.

Sprzątaniem plaży i kąpieliska zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej w Ustce. Plaża sprzątana będzie codziennie rano do godz. 9:00 i tyle razy ile potrzeba w ciągu dnia.

Przypomnijmy, że ustecka plaża wschodnia od lat otrzymuje wyróżnienie Błękitna Flaga. Otrzymują je obiekty spełniające najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Wg czteroletniej oceny jakości wody za lata 2014 – 2017, woda na kąpielisku Ustka Zachód ma jakość doskonałą , natomiast woda na kąpielisku Ustka Wschód ma jakość dobrą.

Ważne telefony:

Alarmowy:112
Nr ratunkowy nad wodą:601 100 100
Kierownik plaży – Piotr Wasilewski:605-116-243
POGOTOWIE:999
POLICJA:997
STRAŻ POŻARNA:998
Karetka Wodna:597 226 082
Brzegowa Stacja Ratownictwa:505 050 979
SAR USTKA „ORKAN”:505 050 991

 

Usteckie kąpielisko morskie już pod opieką ratowników WOPR - ustka24.info

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o