Rusza druga edycja regat Ustka Charlotta Sailing Days

0
163

W dniach 5-9 sierpnia odbędzie się druga edycja Ustka Charlotta Sailing Days. Łącznie w Ustce ma pojawić się ponad 200 załóg różnych klas regatowych.

Ustka Charlotta Sailing Days to najważniejsza impreza w polskim kalendarzu żeglarskim dla katamaranów Hobie Cat oraz jachtów jednokadłubowych klasy 505 i Latający Holender, których załogi zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Polski.

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty dla żeglarzy, którzy nie boją się rywalizacji na pełnym morzu. W poprzednim roku w zawodach wystartowało 100 uczestników na 50 jachtach. W trakcie trzech dni odbyły się wszystkie zaplanowane wyścigi (10), choć warunki pogodowe – wiatr o prędkości 15 węzłów i fale osiągające wysokość metra, były wymagające.

Tegoroczne regaty w Ustce będą jeszcze bardziej widowiskowe, dzięki poszerzeniu ich o dodatkowe kategorie!
Podczas pierwszej części wydarzenia zadebiutują juniorzy rywalizujący w klasach: Optimist, Open Skiff, Laser i Europa. W drugiej części wystartują katamarany Hobie Cat 16 i 14 oraz jachty 505 i Latający Holender.
Juniorzy powalczą o punkty w rankingach Pucharu Polski. Wszystkich zainteresowanych regatami Ustka Charlotta Sailing Days zapraszamy do zapisów dostępnych pod linkiem (tutaj link). Zachęcamy też do obserwowania kulisów wydarzenia na Fanpage Ustka Charlotta Sailing Days.
Pierwsza edycja regat w Ustce udowodniła, że miasto jest bardzo dobrze przygotowane do tego typu zawodów sportowych. Dlatego podjęto decyzję o realizacji drugiej edycji w tym roku. Zeszłoroczne regaty były pierwszą tak dużą imprezą żeglarską w Ustce. Jednocześnie były pierwszymi zawodami na Środkowym Wybrzeżu o randze Mistrzostw Polski.
Tym bardziej cieszy nas frekwencja i pozytywne opinie. Okazuje się, że nie tylko odpowiednią infrastrukturę oraz dostęp do otwartego morza docenili żeglarze i kibice. Duże znaczenie miały też dodatkowe udogodnienia. Rozbudowana baza noclegowa blisko portu, najpiękniejsze w Polsce piaszczyste plaże, nadmorskie restauracje oraz szeroka oferta atrakcji.
– Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji Ustka Charlotta Sailing Days weźmie udział jeszcze więcej miłośników żeglarstwa.” – mówi Jacek Graczyk Burmistrz Miasta Ustka.
Organizatorzy i sponsorzy liczą, że ta inicjatywa spopularyzuje żeglarstwo w Ustce.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments