Ustka chce angażować mieszkańców w dyskusję o mieście

0
178

Chcąc jeszcze bardziej zaangażować mieszkańców w dyskusję o kondycji i dalszym rozwoju Ustki samorząd zgłosił się do udziału w projekcie pn.  „Raport o stanie gminy  – kolejny obowiązek czy narzędzie dla mieszkańców i władz?”.

Zostaliśmy wybrani do udziału w nim spośród 40 innych gmin. Jesteśmy w programie jako jedyna miejscowość w województwie pomorskim – wyjaśnia Eliza Mordal, rzecznik prasowy usteckiego ratusza.

„Raport o stanie gminy” to dokument, który mamy obowiązek przygotowywać każdego roku. Angażują się w to wszystkie wydziały Urzędu Miasta, nasze jednostki i spółki miejskie. Powstaje dzięki temu swego rodzaju kompendium wiedzy o Ustce. Raport prezentujemy zawsze mieszkańcom, jest on także przedmiotem debaty na sesji Rady Miasta. Niestety, jak dotąd, udział mieszkańców w tej dyskusji był raczej niewielki.

Dzięki udziałowi w projekcie Sieci Obywatelskiej WATCHDOG mamy nadzieję to zmienić! W najbliższych miesiącach, zarówno urzędnicy jak i radni, będą uczyć się jak bardziej zaangażować mieszkańców w dyskusję o Ustce. Wraz z innymi gminami otrzymamy indywidualne wsparcie mentorskie oraz dostęp do szkoleń. Rozpoczynamy już w grudniu – dodaje Pani rzecznik.

Raport o stanie Gminy Miasto Ustka za rok 2020 zaprezentujemy w czerwcu 2021 roku, dotychczasowe dokumenty (lata 2018 i 2019) znajdują się tu:

http://www.ustka.pl/pl/artykuly/462/raport-o-stanie-miasta

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments