Ustka na drugim miejscu w rankingu plaż portalu onet.pl

0
229

Już po raz 12 portal onet.pl opublikował ranking najlepszych, nadmorskich plaż. Ustka zajęła w nim II miejsce. Lepsze okazało się tylko Świnoujście.

Łącznie dziennikarze portalu odwiedzili ponad 60 plaż i nadmorskich kąpielisk.

– O pozycji w naszym rankingu decyduje ściśle wypracowana od lat punktacja. Najważniejsze są plaże i ich otoczenie – za samą wodę i piasek można zdobyć połowę punktów. – czytamy w raporcie portalu onet.pl – dalej pod uwagę bierzemy różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznej, możliwości wypoczynku aktywnego, kryte pływalnie, aquaparki oraz bogactwo imprez artystycznych, sportowych i rozrywkowych. Pod uwagę bierzemy także wszelkie atrakcje, które zapewniają „przetrwanie” w czasie niepogody. Są to zabytki, muzea, galerie i inne atrakcje, zlokalizowane w samej miejscowości lub w jej okolicy. Osobno zajęliśmy się kwestią cen nad Bałtykiem. Ten parametr jednak nie wpływał na ocenę kurortów. Od ubiegłego sezonu do oceny dodajemy jeszcze punkty za estetykę miejscowości. Można w tej kategorii zdobyć od 1 do 5 punktów.

W tym roku ranking został poszerzony o nową „pozycję” w punktacji, którą dziennikarze nazwali „COVID”. Tu punktowane były działania poszczególnych miejscowości związane z zapobieganiem czy też informowaniem turystów o zagrożeniu wirusem oraz szerokość plaż pozwalających na zachowanie bezpiecznego dystansu.

Warto dodać, że Ustka miała 2 miejsce w 2019 roku. Wtedy również Świnoujście zajęło pierwsze miejsce. W tym roku jednak na trzecim miejscu pojawiła się Łeba, która w ubiegłym roku była 4.

Zobacz pełen ranking plaż: Raport Onetu: najlepsze plaże w Polsce 2020. Gdzie wyjechać nad morze?

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments