Ustka, najczystsze uzdrowisko w Polsce

0
862

Ustka, najczystsze uzdrowisko w Polsce - ustka24.info

Jak podaje portal ustka.travel Ustka jest najczystszym, polskim uzdrowiskiem. Informacje te oparte są na raporcie Głównego Urzędu Statystycznego.

[ads1]

GUS opublikował właśnie raport „Ochrona Środowiska 2016” w którym zbadano między innymi czystość powietrza w 14 polskich uzdrowiskach. Jak czytamy w raporcie najczystszym z 14 ujętych w tym zestawieniu uzdrowisk jest Ustka, gdzie specjaliści nie odnotowali ani zanieczyszczeń pyłowych, ani gazowych pochodzących z zakładów uciążliwych dla środowiska.

Na drugiej stronie rankingu znalazło się uzdrowisko w Inowrocławiu. Zakłady emitowały 952 251 ton zanieczyszczeń (głównie dwutlenku węgla), przy czym 99,8 procent zostało zatrzymanych w urządzeniach do redukcji zanieczyszczeń.
Dużą emisję zanieczyszczeń wykryto również w uzdrowiskach Konstancin Jeziorna, Kudowa Zdrój, Ustroń i Augustów. Zanieczyszczenia te są jednak wychwytywane przez odpowiednie filtry i urządzenia. Problem ma jednak Kudowa – Zdrój, gdzie wychwycono tylko 27 procent uciążliwych zanieczyszczeń.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments