W Ustce nie odnotowano żadnego zarażenia koronawirusem COVID-19

0
647

W Ustce nie stwierdzono zarażenia koronawirusem COVID-19. 16 osób z naszego miasta objętych jest kwarantanną i przebywa w domu.

Policja raz na dobę, na podstawie listy otrzymanej ze Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, sprawdza czy osoby te przebywają na miejscu. Obecnie nie zgłosiły one potrzeb bytowych, korzystają z pomocy rodziny.

Codziennie o godzinie 9 rano w usteckim ratuszu spotykają się członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na spotkania oprócz pracowników ratusza i podległych placówek zapraszani są także przedstawiciele służb mundurowych i opieki zdrowotnej.

W Ustce nie odnotowano żadnego zarażenia koronawirusem COVID-19 - ustka24.info
W Ustce nie odnotowano żadnego zarażenia koronawirusem COVID-19 – ustka24.info

Dyrektor usteckiej przychodni zdrowia Anna Kowalska przekazała informacje o przeorganizowaniu systemu przyjęć pacjentów.

Z przychodnią należy kontaktować się telefonicznie 59 814 60 11 (poradnia dla dorosłych) i 59 814 47 43 (poradnia dla dzieci. Lekarze POZ będą udzielali konsultacji lekarskich przez telefon, a o wizycie w przychodni w uzasadnionych przypadkach decyduje lekarz. Lekarz zdalnie może wystawić e-receptę i e-zwolnienie.

Jeśli chodzi o poradnie specjalistyczne planowe przyjęcia będą wcześniej konsultowane telefonicznie: tel. 59 814 53 58.

Porady lekarskie będą udzielane przez telefon, chyba, że lekarz zdecyduje konieczności odbycia bezpośredniego badania.

W laboratorium materiał do badań pracownicy będą pobierali na podstawie pilnego zlecenia lekarskiego. Zdjęcia RTG będą wykonywane po uzyskaniu od pacjenta wstępnego wywiadu telefonicznego i na zlecenie lekarza. Prosimy o telefoniczny kontakt z rejestracją RTG 59 814 53 58.

Pracownia pracuje w następujących godzinach:
wtorki 14.00 – 17.00
czwartki 9.00 – 12.00
piątki 10. – 13.00

Bardzo prosimy o stosowanie zaleceń i zminimalizowanie wizyt zarówno w przychodniach, jak i instytucjach, urzędach oraz sklepach. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.