Weekend teatrów ulicznych w Ustce w ramach “Mistral Festiwal”

0
166

Początek sierpnia w Ustce będzie stał pod znakiem plenerowych przedstawień ulicznych. Wszystko w ramach “Mistral Festiwal”. 

Miasto zamieni się w wielką scenę, na której odbywać będą się spektakle teatralne pod gołym niebem oraz liczne pokazy towarzyszące.

W imprezie wezmą udział artyści z całego kraju. Można będzie zobaczyć przedstawienia komediowe, cyrkowe, iluzjonistyczne, różnorodne pokazy tańca, a także występy dla dzieci. W tym roku będziemy gościć teatry z Krakowa, Zielonej Góry, Wrocławia i Słupska. Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie legendarny krakowski teatr KTO.

Teatr KTO to zjawisko teatralne niezwyczajne. To teatr tworzący spektakle zachwycające widzów w Europie i obu Amerykach, tworzący sztukę osobną, współczesną – niezwykle widowiskową i emocjonalną zarazem.

W Ustce zobaczymy dwa spektakle w wykonaniu KTO: będzie to „Peregrinus” (Spektakl otrzymał nagrodę Tony’ego Bulandra dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Targoviste 2016.

Zespół prezentował już swój spektakl w Anglii, Chinach, Chorwacji, we Francji, w Gruzji, Hiszpanii, Iranie, Kanadzie, Korei, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, USA i we Włoszech) oraz „Zapach Czasu” (Jest to spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości. W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również “na żywo” przez aktorów na harmonijkach ustnych.

Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła. Ponadto będziemy gościć doskonale znane usteckiej publiczności teatry, które już nie raz zachwycały turystów i mieszkańców tj. Teatr na Walizkach z Wrocławia, Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, Teatr Tęcza ze Słupska. Po raz pierwszy zobaczymy także teatr Oto To z Wrocławia.

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest Cafe Mistral, producent najsmaczniej krówki na świecie:-) Zapraszamy na stronę www: http://www.mistral.ustka.pl/

Harmonogram wydarzenia:

3.08.2019 (sobota)

13:00-16:00 – czytanie bajek, konkursy i zabawy z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku – ul. Marynarki Polskiej
16:00 – spektakl „Szewc Kopytko” w wykonaniu Teatru Lalki Tęcza ze Słupska – ul. Marynarki Polskiej 17:30 – spektakl „Jak wytresować Dinożarła?” w wykonaniu Teatru OTOTO z Wrocławia – ul. Marynarki Polskiej
19:00 – spektakl „Beczka śmiechu” w wykonaniu Teatru na Walizkach z Wrocławia – Promenada Nadmorska (w pobliżu sceny)
21:30 – widowisko plenerowe „Zapach Czasu” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa –  Plac przed Latarnią Morską

4.08.2019 (niedziela)   
14:00 – spektakl wędrujący „Peregrinus” w wykonaniu Teatru KTO z Krakowa  – spektakl przejdzie ulicami miasta, start ul. Marynarki Polskiej
16:00 – spektakl „Czego nie wiecie o smokach” w wykonaniu Teatru „Trójkąt” z Zielonej Góry – ul. Marynarki Polskiej
18:00 – spektakl „Szafa Show” w wykonaniu Teatru Sztukmistrze z Lublina – Promenada Nadmorska

Wystawa lalek Teatru Lalki “Tęcza” 3.08.2019 – 16:00-21:00, 4.08.2019 – 14:00-17:00

Zostaw swój komentarz na Facebooku