Wiadukt na ulicy Koszarowej w Ustce już przejezdny

0
363
Wiadukt do koszar już przejezdny - ustka24.info

Od listopada przejezdny jest już wiadukt na ulicy Koszarowej w Ustce. Miasto zakończyło realizację inwestycji obejmującej remont tego przejazdu.

Wiadukt od wielu lat był w złym stanie technicznym, co ograniczało jego wykorzystanie. Samorząd zmuszony był nawet do wprowadzenia ograniczeń w tonażu i poprowadzenia drogi objazdowej. Prace polegające na całkowitej przebudowie wiaduktu prowadzone były od początku lipca br.
Inwestycja opiewająca na 1 022 000 zł współfinansowana była przez Gminę Miasto Ustka w wysokości 75% wartości inwestycji, Gminę Ustka w wysokości 12,5% oraz Powiat Słupski w wysokości 12,5%.
Nośność wyremontowanego wiaduktu odpowiada klasie A wg Polskiej Normy dopuszczającej przejazd pojazdów o masie całkowitej do 50 ton.
To bardzo ważny most dla mieszkańców Ustki i regionu. Codziennie do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i Centralnego Poligonu Sił Powietrznych dojeżdża ponad tysiąc żołnierzy. Na terenie CSMW znajduje się również przychodnia lekarska z której oprócz wojska korzystają także mieszkańcy regionu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o